НКРЕКП зменшила штраф для «Центренерго» у 5 разів – до 170 тис грн через дефіцит вугілля на складах

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) зменшила штраф для «Центренерго» через недостатні обсяги вугілля на складах ТЕС -  у 5 разів, з запланованих 850 - до 170 тис грн.

Відповідне рішення регулятор прийняв 26 лютого.

«Комісія вирішила накласти штраф у розмірі 170 тис грн, оскільки дійсно компанія не виходила в аварійний ремонт і підтримала енергосистему у важкі часи використовуючи на той момент дорогий газ, та понесла певні збитки. Але в подальшому застерігаємо компанію компанію про більш детальне прогнузвання, укладання договірних угод на постачання палива та прогнозування своєї роботи, незважаючи на зовнішні обставини», - зауважила Ольга Бабій, членкиня НКРЕКП.

При цьому, спочатку комісія планувала застосувати штрафну санкцію в обсязі 850 тис грн, через забезпечення не достатнього обсягу палива на складах ТЕС (станом на 1 січня) для виконання прогнозованого енергетичного балансу.

Як повідомили в комісії, НКРЕКП провела перевірку щодо запасів палива на складах теплоелектростанцій, за зверненням оператора системи передачі НЕК «Укренерго»: «в результаті перевірки було встановлено, що частину зобов'язань з забезпечення палива на складах, «Центренерго» не виконали через об'єктивні та суб'єктивні обставини. Одна з них, це припинення постачання вугілля їхніми постачальниками, та припинення постачання вугілля державними шахтами в грудні 2020р, абсолютно повне припинення постачання», - повідомили в комісії.

Разом з тим, член дирекції «Центренерго» Катерина Міненок, повідомила, що «Центренерго» була єдиною компанією, що виконувала усі команди диспетчера та понесла збитки через роботу блоків на газу, а тому не слід накладати санкції на держкомпанію.

«Центренерго» була єдина організація, яка максимально виконувала усі команди диспетчера. Беручи до уваги включення блоків на газу, оскільки було перевиконання балансу Міненерго в листопаді і грудні – майже на 50 %, компанія також отримала збитки які не планувала. Тому просили б комісію не застосовувати жодних штрафних санкцій, оскільки підприємство не виходило в аварійний ремонт, а якщо таке відбувалось то лише протягом декількох годин», -зазначила член дирекції Міненок.

12:33 / 26 лютого 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події