НКРЕКП затвердила Правила для обмеження імпорту електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила Правила управління обмеженнями (при розподілі міждержавного перетину для експорту/імпорту електроенергії) та Порядок розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів. Відповідне рішення було прийняте на засідання регулятора 3 квітня.

Правила передбачають роботу аукціонного офісу, функцію якого буде виконувати НЕК «Укренерго».

Доступ до перетину можна отримати або в результаті придбання лоту на аукціоні, або у випадку звільнення – можливості отримати перетин без аукціону.

Зменшення пропускної спроможності можливе лише у наступних випадках: аварійного ремонту ЛЕП, для забезпечення операційної безпеки мережі, форс-мажору та на вимогу сусіднього оператора системи передачі. У разі зменшення пропускної спроможності аукціонний офіс має повідомити учасників ринку протягом робочого дня, а також здійснити відшкодування учасникам ринку, які потрапили під такі обмеження.

Під час аукціону учасники змагаються ціною, яку вони пропонують за пропускну спроможність. Якщо попит на перетин буде перевищувати обсяг пропускної спроможності, тоді перетин отримають учасники, які запропонували найвищі ціни. Якщо попит буде дорівнювати або меншим ніж винесений на торги перетин, тоді пропускна спроможність надається безоплатно.

Регулятор також затвердив Методи управління обмеженнями, які застосовуються за умови ринкових, фізичних та структурних обмежень. Можуть бути наступні підстави для обмежень: перевищення попиту над величиною доступного перетину; умови договорів щодо паралельної роботи; ремонти ЛЕП; припинення паралельної роботи ОЕС України з країнами-сусідами; вимога сусіднього оператора. Регулятор встановив такі методи обмежень – самі аукціони та зменшення фізичного права на передачу.

Комісія також затвердила Методику визначення структури розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів. Згідно цієї методики, «Укренерго» має виставляти на річний та місячний аукціон по 35% доступного перетину, а на добовий – 30%. Також на добові аукціони мають бути винесені нерозподілені потужності.

За інформаціє регулятора, 23 березня документи погодив Антимонопольний комітет.

13:25 / 3 квітня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події