НКРЕКП затвердила методику формування плати за приєднання до систем передачі та розподілу електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на своєму засіданні 18 грудня затвердила методику (порядок) формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу електричної енергії.

Про це на своїй сторінці Facebook написала голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

Згідно повідомлення голови регулятора, дане рішення передбачає:

1. Розрахунок плати за нестандартне приєднання, плату за приєднання потужності - добуток потужності помножений на ставку та плату за створення лінійної частини приєднання.

2. Перехідний період до 31 грудня 2020 року, вартість базової ставки приєднання 1 кВт потужності для усіх операторів систем розподілу визначена на рівні 3,48 тис. грн/кВт (без ПДВ), як усереднений показник вартості створення 1 кВт потужності на ступені напруги 0,4 кВ, яка індексується на рівень напруги в точці приєднання та рівень завантаження трансформаторних підстанцій основної мережі.

3. Стимулювання приєднання об'єктів (електроустановок) на більш високому рівні напруги (плата за нестандартне приєднання на більш високих ступенях напруги буде менша).

4. Зниження на 10% ставки плати для електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії.

5. Після перехідного періоду ставки будуть розраховані на основі фактичних капітальних витрат на приєднання.

6. Визначення коефіцієнта завантаження трансформаторних підстанцій виключно на базі фактичного перетікання електричної енергії.

7. Встановлення на рік коефіцієнтів завантаження та ставки приєднання, які є публічною інформацією та оприлюднюються на офіційних веб-сайтах операторів систем розподілу.

Крім цього, Кривенко додала, що для споживачів це дасть прозорий, прогнозований та неупереджений порядок розрахунку плати за приєднання електроустановок і рівноправний доступ до електричних мереж, можливість визначення вартості приєднання на етапі планування.

Також, вона уточнила, що це посилить позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища Світового Банку «Doing Business».

16:49 / 18 грудня, 2018