НКРЕКП затвердила методику формування плати за приєднання до систем передачі та розподілу електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на своєму засіданні 18 грудня затвердила методику (порядок) формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу електричної енергії.

Про це на своїй сторінці Facebook написала голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

Згідно повідомлення голови регулятора, дане рішення передбачає:

1. Розрахунок плати за нестандартне приєднання, плату за приєднання потужності - добуток потужності помножений на ставку та плату за створення лінійної частини приєднання.

2. Перехідний період до 31 грудня 2020 року, вартість базової ставки приєднання 1 кВт потужності для усіх операторів систем розподілу визначена на рівні 3,48 тис. грн/кВт (без ПДВ), як усереднений показник вартості створення 1 кВт потужності на ступені напруги 0,4 кВ, яка індексується на рівень напруги в точці приєднання та рівень завантаження трансформаторних підстанцій основної мережі.

3. Стимулювання приєднання об'єктів (електроустановок) на більш високому рівні напруги (плата за нестандартне приєднання на більш високих ступенях напруги буде менша).

4. Зниження на 10% ставки плати для електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії.

5. Після перехідного періоду ставки будуть розраховані на основі фактичних капітальних витрат на приєднання.

6. Визначення коефіцієнта завантаження трансформаторних підстанцій виключно на базі фактичного перетікання електричної енергії.

7. Встановлення на рік коефіцієнтів завантаження та ставки приєднання, які є публічною інформацією та оприлюднюються на офіційних веб-сайтах операторів систем розподілу.

Крім цього, Кривенко додала, що для споживачів це дасть прозорий, прогнозований та неупереджений порядок розрахунку плати за приєднання електроустановок і рівноправний доступ до електричних мереж, можливість визначення вартості приєднання на етапі планування.

Також, вона уточнила, що це посилить позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища Світового Банку «Doing Business».

16:49 / 18 грудня, 2018

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події