НКРЕКП схвалила проект змін до Кодексу системи передачі для роботи СНЕ

НКРЕКП схвалила проект змін до Кодексу системи передачі, якими пропонується визначити технічні вимоги для систем накопичення електричної енергії, вимоги щодо підключення СНЕ до електричних мереж та їх експлуатації.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Регулятора 9 червня.

Згідно із запропонованими змінами, НКРЕКП пропонує врахувати термін «СНЕ» до ряду понять, надаючи СНЕ можливість діяти на рівні з іншими суб’єктами (генеруючими потужностями тощо).

Як зазначили в НКРЕКП, такі зміни до Кодексу системи передачі також регламентуватимуть надання системами накопичення енергії допоміжних послуг системному оператору. Такі зміни додають системи накопичення енергії в порядок регулювання частоти, напруги та потужності.

Прийнятими змінами регламентується робота СНЕ, аналогічна до вимог для генерації, зокрема, у частині надання інформації щодо показників роботи (виробітку, потужності, техніко-економічному та екологічному станах установки, плани щодо будівництва та реконструкції, прогнозовані обсяги відпуску та відбору активної потужності тощо) та перевірки виконання технічних умов.

Згідно із запропонованою редакцією не є генерацією, відповідно, приєднання СНЕ не передбачає збільшення потужності.

Також, змінами запропоновано наступні пункти:

  • Оператори мереж повинні видати технічні умови на підключення СНЕ протягом 10-ти днів після дати звернення інвестора;
  • СНЕ повинні працювати не менше 30-ти хвилин, або до вичерпання повної енергоємності (в залежності від режимів роботи);
  • СНЕ мають працювати на швидкості зміни частоти на рівні 1,7 Гц/с;
  • СНЕ мають реагувати на зміну частоти системи і з затримкою не більше 500 мілісекунд.

Також, запропонована редакція визначає різні режими роботи СНЕ, наприклад, режим з обмеженою чутливістю до зміни частоти (СНЕ не реагує коли частота змінюється у діапазоні 49,8-50,2 Гц), режим нормованого первинного регулювання частоти (зона чутливості 0 Гц).

Змінами до Кодексу системи передачі пропонується встановити 4 категорії СНЕ, відповідно до їх рівня напруги. За цими категоріями розроблені технічні вимоги щодо стабільності частоти, надійності системи, стабільності напруги, управління та відновлення системи передачі для кожної з категорій.

12:52 / 10 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події