НКРЕКП схвалила нові тарифи для «Укренерго» на ІІ півріччя 2019р, компанія - проти

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення про схвалення проекту тарифу на послуги з передачі електроенергії магістральними мережами ДП «НЕК «Укренерго» для роботи в умовах нового ринку (на друге півріччя 2019р) у розмірі 11,308 коп./кВт-год, тоді як підприємство пропонувало тариф на рівні 19,292 коп./кВт-год. Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому засідання комісії.

Зокрема ставка тарифу на передачу враховує витрати у розмірі 3,083 млрд грн на купівлю електроенергії для покриття технологічних втрат в магістральних та міждержавних мережах, витрати на рівні 114,3 млн грн на виконання спецобов’язків (фінансування купівлі електроенергії за «зеленим» тарифом у домогосподарств).

За даними «Укренерго», згідно Прогнозного балансу Міненерговугілля на 2019р, плановий обсяг передачі електроенергії на друге півріччя складе 54,195 млрд кВт-год.

Тариф на передачу становить 79,7% у структурі витрат компанії, які на сьогодні покриваються загальним тарифом на передачу та диспетчеризацію.

Окремо регулятор схвалив проект тарифу на послугу з диспетчерського управління (займає 20,3% у структурі витрат) на рівні 0,813 коп./кВт-год, тоді як «Укренерго» пропонувало визначити тариф у розмірі 8,661 коп./кВт-год.

В структурі нового тарифу регулятор зокрема передбачив наступні витрати: на виконання функції адміністратора розрахунків (9,0 млн грн, пропозиція компанії була – 27 млн грн), адміністратора комерційного обліку (4,2 млн грн, компанія пропонувала – 7,8 млн грн), на врегулювання системних обмежень (0 грн, тоді як пропозиція компанії становила – 4,191 млрд грн), на придбання допоміжних послуг (428,7 млн грн, компанія пропонувала 5,857 млрд грн). Ставки тарифів приведені без ПДВ.

Присутній на засідання комісії голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук, коментуючи рішення, просив перенести його прийняття, адже запропоновані до схвалення тариф негативно вплинуть на фінансовому стан компанії.

«Я змушений звернутися до комісії не схвалювати проект рішення, перенести це питання на наступний тиждень, щоб не створити ситуацію, коли в наступному півріччі системний оператор буде банкрутом… Ми можемо протягом кількох тижнів втратити фінансову спроможність здійснювати свої зобов’язання, швидше ніж регулятор зможе прийняти оперативні рішення», - сказав він.

За словами Ковальчука, проект тарифів позбавляє компанію взагалі коштів компенсацію гравцям ринку в результаті обмежень видачі потужності внаслідок пошкодження мережі на Донбасі (системних обмежень), які так чи інакше будуть виникати в енергосистемі. Він привів приклад Вуглегірської ТЕС для якої характерні таке обмеження.

Також голова компанії звернув увагу на відсутність коштів для сплати податків на прибуток, розмір яких зростає разом із обсягом відрахувань частини чистого прибутку (90%), яку компанія матиме сплатити до державного бюджету.

«Абсолютна відсутність коштів на сплату податків… Податки – це є критично важливо», - сказав Ковальчук, додавши, якщо перед ним постане питання вирішувати на які цілі спрямувати кошти у випадку їх дефіциту: або на виконання інвестпрограми або на сплату податків і виплату заробітної плати, він обере другий варіант.

В коментарі для ExPro, в «Укренерго» також зазначили, що 41% витрат, передбачених новими функціями компанії у новому ринку, є наслідком перерозподілу платежів між учасниками ринку. Тому, навіть враховуючи інші додаткові складові в проекті тарифів компанії, в умовах нового ринку вони, як і зараз, не матимуть суттєвого пливу на кінцеву ціну електроенергії для споживачів.

 


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

20:26 / 17 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події