НКРЕКП схвалила методику визначення та компенсації за не відпущену е/е через команду ОСП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 23 вересня схвалила методику з компенсації за не відпущену електроенергію по «зеленому» тарифу, через обмеження внаслідок команд оператора системи передачі (так звані curtailments).

Відповідне рішення прийняте на засідання регулятора.

«28 пункт - Методика компенсації... Це схвалення методики, тобто вивішуємо, обговорюємо… Рішення прийнято», - сказав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

НКРЕКП запроваджує такі нововедення: рахунок відшкодування за не відпущену електричну енергію A-І; обчислення відшкодування за не відпущену електроенергію виробникам з ВДЕ; обчислення плати для зеленої генерації за не виконання команд «Укренерго».

Крім того, НКРЕКП пропонує наступну методику розрахунку вартості зеленої електроенергії в результаті виконання команд оператора системи передачі. Зокрема, в методиці прописується два методи визначення не відпущеної електричної енергії, а саме – «еталонний метод розрахунку», та «розрахунковий метод розрахунку».

Еталонний метод передбачає виокремлення одніє або декількох генеруючих одиниць (інверторів, вітрових турбін), в якості еталону, для якої буде здійснюватись окремий комерційний облік. Для визначення вартості електроенергії всієї станції, дані еталону будуть екстрапольовані на всі генеруючі установки.

При розрахунковому методі використовуються виключно генерація станції за попередні періоди (у тіж ж години в яких діє обмеження, як середнє значення за 5 днів перед обмеженням) генерації.

При цьому, розрахунковий метод використовується лише у випадках, якщо не можливо здійснити розрахунок еталонним методом.

11:56 / 23 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події