НКРЕКП розробила механізм визначення цін на е/е для промспоживачів, які не можуть перейти на погодинний облік

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розробила механізм, який дозволить промисловим споживачам з потужністю до 150 кВт, які користувалися дифтарифами і мають системи обліку, що не можуть бути переобладнані на роботу в погодинному графіку, продовжувати вести розрахунок в тризонному режимі, але використовуючи для цього середні ціни, які будуть визначені на ринку погодинної торгівлі. Таку ініціативу в коментарі для ExPro представив член регулятора Дмитро Коваленко.

«В нас певна кількість споживачів, які до цього споживали електроенергію по зонам доби, встановили відповідний облік, але цей облік не завжди можна перепрограмувати на погодинний. Для цих споживачів ми пропонуємо зміни, які дозволять їм залишатися в тризонному графіку. Ми запланували зробити розрахунок усередненої вартості електроенергії за години, які формують певний період доби – середнє значення за нічний період, середнє за напівпік, середнє за піковий період. По цих усереднених тарифах вони зможуть купувати електроенергію, як споживачі групи «А», тобто практично по графіку свого споживання, але не по погодинному, а по зонному», - сказав він, додавши, що середні значення вартості будуть взяті з ринку.

За даними регулятора, станом на кінець 2018р в Україні було близько 25 000 непобутових споживачів, які користувалися диференційованими тарифами, та спожили 28,5 млрд кВт-год електроенергії. При цьому, 30% таких споживачів (7 500 од) спожили 98 % електричної енергії та повинні були встановити автоматизовані системи обліку електричної енергії, які дозволяють фіксувати обсяги споживання погодинно. Це промислові споживачі з приєднаною потужністю більше 150 кВт.

«Ми виходимо з позиції, що для споживачів з потужністю більше 150 кВт є зобов’язання, які вони повинні виконувати. Ще з 2012р такі споживачі повинні мати АСКОЕ (автоматизовану систему комерційного обліку – ред.) або ЛУЗОД (локальне устаткування збору та обробки даних – ред.). Ці споживачі повинні мати можливість купувати електроенергію за погодинним графіком. Їх ціна може формуватися відповідно їх графіку споживання», - зазначив Коваленко.

Решта споживачів - 70% за кількістю (17 500 од) спожили лише 2 % електричної енергії - обладнані приладами обліку за зонами доби та для яких відсутня вимога щодо обов’язкового встановлення АСКОЕ або ЛУЗОД. Таким чином, запропоновані регулятором зміни дозволять віднести таких споживачів до групи «А», а відповідно купувати електричну енергію по своєму графіку споживання.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

13:21 / 11 квітня, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події