НКРЕКП розробила механізм визначення цін на е/е для промспоживачів, які не можуть перейти на погодинний облік

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розробила механізм, який дозволить промисловим споживачам з потужністю до 150 кВт, які користувалися дифтарифами і мають системи обліку, що не можуть бути переобладнані на роботу в погодинному графіку, продовжувати вести розрахунок в тризонному режимі, але використовуючи для цього середні ціни, які будуть визначені на ринку погодинної торгівлі. Таку ініціативу в коментарі для ExPro представив член регулятора Дмитро Коваленко.

«В нас певна кількість споживачів, які до цього споживали електроенергію по зонам доби, встановили відповідний облік, але цей облік не завжди можна перепрограмувати на погодинний. Для цих споживачів ми пропонуємо зміни, які дозволять їм залишатися в тризонному графіку. Ми запланували зробити розрахунок усередненої вартості електроенергії за години, які формують певний період доби – середнє значення за нічний період, середнє за напівпік, середнє за піковий період. По цих усереднених тарифах вони зможуть купувати електроенергію, як споживачі групи «А», тобто практично по графіку свого споживання, але не по погодинному, а по зонному», - сказав він, додавши, що середні значення вартості будуть взяті з ринку.

За даними регулятора, станом на кінець 2018р в Україні було близько 25 000 непобутових споживачів, які користувалися диференційованими тарифами, та спожили 28,5 млрд кВт-год електроенергії. При цьому, 30% таких споживачів (7 500 од) спожили 98 % електричної енергії та повинні були встановити автоматизовані системи обліку електричної енергії, які дозволяють фіксувати обсяги споживання погодинно. Це промислові споживачі з приєднаною потужністю більше 150 кВт.

«Ми виходимо з позиції, що для споживачів з потужністю більше 150 кВт є зобов’язання, які вони повинні виконувати. Ще з 2012р такі споживачі повинні мати АСКОЕ (автоматизовану систему комерційного обліку – ред.) або ЛУЗОД (локальне устаткування збору та обробки даних – ред.). Ці споживачі повинні мати можливість купувати електроенергію за погодинним графіком. Їх ціна може формуватися відповідно їх графіку споживання», - зазначив Коваленко.

Решта споживачів - 70% за кількістю (17 500 од) спожили лише 2 % електричної енергії - обладнані приладами обліку за зонами доби та для яких відсутня вимога щодо обов’язкового встановлення АСКОЕ або ЛУЗОД. Таким чином, запропоновані регулятором зміни дозволять віднести таких споживачів до групи «А», а відповідно купувати електричну енергію по своєму графіку споживання.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

13:21 / 11 квітня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події