НКРЕКП пропонує зменшити розмір допустимих небалансів для постачальників з 10% до 3%

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні 29 липня 2020р схвалила проект постанови щодо внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем. Відповідний проект було опубліковано на офіційному веб-сайті НКРЕКП.

Проектом передбачається внесення змін до Кодексу ГТС у частині зменшення розміру допустимого відхилення (для замовників послуг транспортування з 10% до 3%, а для замовників послуг транспортування, що є операторами ГРС з 15% до 7,5%) та збільшення величини коригування з 10% до 20% - відхилення маржинальних цін від базової ціни газу.

Крім цього, проектом постанови передбачено удосконалення положень Кодексу ГТС у частині порядку визначення достатнього розміру фінансового забезпечення та його надання замовниками послуг транспортування на користь Оператора ГТС, а також використання Оператором ГТС послуги балансування.

За обґрунтуванням НКРЕКП необхідність змін до Кодексу ГТС виникла після інформації ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) про те, що сьогодні замовники послуг транспортування навмисно вчиняють дії, що спричиняють позитивні та негативні небаланси в залежності від кон’юнктури ринку природного газу та плати за небаланс.

В рамках 10 % допустимого відхилення, визначеного Кодексом ГТС (15% для операторів ГРМ), замовники послуг транспортування заохочені до навмисного створення обсягів добового небалансу з метою подальшого їх врегулювання ОГТСУ за середньозваженою ціною закупівлі природного газу, яка є наближеною до ринкової та не враховує величину коригування.

«При цьому, оскільки замовники послуг транспортування зобов’язані здійснювати оплату вартості негативних небалансів до 20 числа наступного місяця, то у разі створення негативних небалансів протягом газової доби такі замовники послуг транспортування фактично отримують обсяг природного газу із ГТС не оплачуючи вартість таких негативних небалансів одразу, а отже величина коригування на рівні 10% визначена на недостатньому рівні для того, щоб замовники послуг транспортування самостійно збалансували свої портфоліо балансування протягом газової доби», - йдеться у повідомленні НКРЕКП.

Наразі проект відповідної постанови оприлюднено на сайті Регулятора з метою отримання зауважень та пропозицій від усіх зацікавлених учасників ринку.

12:38 / 30 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події