НКРЕКП пропонує з прибутку Енергоатому компенсувати низьку вартість електроенергії для населення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) пропонує Кабінету Міністрів прийняти варіант компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів за рахунок прибутку оператора діючих АЕС – НАЕК «Енергоатом».

Про це йдеться в листі члена НКРЕКП Дмитра Коваленка до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, яке опублікувало видання «Наші Гроші».

«Цей варіант дозволить зменшити вірогідні надприбутки виробника електричної енергії на АЕС та не збільшувати ринкову ціну на розмір компенсації», – вказує член НКРЕКП.

Вказаний варіант розробили у НКРЕКП для збереження середньозваженого тарифу для населення на діючому рівні 1,03 грн/кВт-год. Доручення на розробку різних варіантів НКРЕКП отримало від віце-премєр-міністра Володимира Кістіона за результатами наради 31 жовтня 2018р.

Згідно тексту документу, НКРЕКП всього розглядало чотири варіанти: за рахунок прибутку «Енергоатому»; закупівля електроенергії постачальником універсальних послуг (ПУП) у «Енергоатома»; за рахунок тарифу на послуги з диспетчерського управління; за рахунок тарифу на передачу. Варіант із закупівлею електроенергії ПУП у «Енергоатому», за даними НКРЕКП призведе до того, що «Енергоатом» буде продавати за дуже низькою ціною для населення і дуже високою для не побутових споживачів. Також недоліком цього варіант є невідповідність графіку споживання електроенергії побутовими споживачами з графіком виробництва електроенергії АЕС.

У Міненерговугілля розглянули лист НКРЕКП на робочій групі 5 лютого і доручили «Енергоатому» опрацювати запропонований варіант і підготувати пропозиції щодо оптимального варіанту компенсації за рахунок виробника АЕС, зазначивши шляхи реалізації та фінансово-економічні обґрунтування.

В інтерв’ю ExPro перший заступник генерального директора ВП «Енергоатом-Трейдинг» з продажів на оптовому ринку Роман Сутченко заявив, що необхідно рівномірно розподілити навантаження компенсації, а не повісити все на одні плечі, тобто ввести пропорційне регулювання.

«Є варіант, який на наш погляд є більш зваженим, - пропорційна участь не тільки «Енергоатома», але й інших учасників ринку, таких як «Укргідроенерго», оператора системи передачі та операторів систем розподілу. У світі використовується практика забезпечення таких спецобов’язків за рахунок тарифів регульованих монополій - операторів мереж - через їх тарифи. Отже, можливе пропорційне регулювання. Такий підхід дозволив би рівномірно розподілити навантаження, а не повісити все на одні плечі», - заявив Сутченко.

За словами Сутченка, «Енергоатом» переконаний, що має бути виключно товарний відпуск.

15:37 / 27 березня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події