НКРЕКП пропонує дозволити бюджетним організаціям вносити 6-ти місячну передоплату за електроенергію

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звернулася до Міністерства фінансів з пропозицією винести на розгляд уряду питання про внесення змін до Постанови Кабміну №117 від 28.02.2019р «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та дозволити бюджетним організаціям здійснювати передплату за електроенергії на період до 6 місяців. Про в коментарі для ExPro повідомила член регулятора Олена Антонова.

«Ми звернулися в Міністерство фінансів. Вони вносять зміни в 117-ту постанову для того, щоб дозволити бюджетним установам здійснювати як мінімум шести місячну передплату. Ми повністю підтримуємо ці зміни, ми розуміємо, що передплата дає можливість отримати нижчу ціну, в даному випадку комісія на боці бюджетних споживачів», - сказала вона.

На сьогодні бюджетні організації можуть вносити передоплату в розмірі лише до 100 тис грн, чого не достатньо для того, щоб законтрактувати значний (на декілька місяців в перед) обсяг споживання електроенергії.

Також Антонова додала, що комісія виступає за те, щоб бюджетний споживач не залишався на постачальнику універсальної послуги, а мав можливість на ринку придбати дешевшу електроенергію.

«З урахуванням того, що частка незалежних постачальників з кінця 2018р до сьогодні зросла з 10% до майже 50% від усього обсягу електроенергії, який торгується на ринку, ми дуже підтримуємо ініціативи бюджетників, які постійними тендерами «дожимають» постачальника до найкращої ціни. Це дуже правильна позиція з точку зору ведення господарської діяльності», - додала член регулятора.

11:17 / 15 квітня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події