НКРЕКП про ставку 16,7% на нову базу активів: М’яч на полі обленерго

НКРЕКП вважає, що ставка норми дохідності на нову базу активів операторів систем розподілу у розмірі 16,74%, яка була встановлена для переходу на стимулююче тарифоутворення, дозволяє компаніям залучити довгострокові кредити для нового будівництва; використання цієї можливості залежить від менеджменту ОСР.

Таку думку 15 жовтня висловила член НКРЕКП Ольга Бабій під час зустрічі, яку організував Energy Club, про запровадження стимулюючого тарифоутворення.

«16,7% - це більше, ніж достатньо за умови нормально переоцінених активів. Так, є третє питання про яке ми не говоримо – це репутація. Тому, що банки дають гарні довгострокові кредити під гарантію повернення 16,7% річних на 5-10 років репутаційним компаніям. Тому, це вже м’яч на полі обленерго, все залежить від них: скільки нового вони побудують і як вони скористаються цими можливостями», - сказала вона.

Також член НКРЕКП додала, що прийнята методика дозволить у наступному році інвестувати операторам у розподільчі мережі загалом по країні 10,5 млрд грн.

Заяву Бабій прокоментував голова правління АТ «Чернігівобленерго» Михайло Ільницький: «Ми попередньо це обговорили із власниками, вони – готові. 16,7% - це дійсно цікава ставка».

Присутній на зустрічі генеральний директор АТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук, коментуючи інвестиції у нові активи, прогнозує дефіцит електричного обладнання у 2021р на фоні масштабних закупівель всіх ОСР, також він повідомив про проблеми із відведенням земельних ділянок для потреб нового будівництва, з якими будуть стикатися компанії.

14:39 / 15 жовтня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події