НКРЕКП про ставку 16,7% на нову базу активів: М’яч на полі обленерго

НКРЕКП вважає, що ставка норми дохідності на нову базу активів операторів систем розподілу у розмірі 16,74%, яка була встановлена для переходу на стимулююче тарифоутворення, дозволяє компаніям залучити довгострокові кредити для нового будівництва; використання цієї можливості залежить від менеджменту ОСР.

Таку думку 15 жовтня висловила член НКРЕКП Ольга Бабій під час зустрічі, яку організував Energy Club, про запровадження стимулюючого тарифоутворення.

«16,7% - це більше, ніж достатньо за умови нормально переоцінених активів. Так, є третє питання про яке ми не говоримо – це репутація. Тому, що банки дають гарні довгострокові кредити під гарантію повернення 16,7% річних на 5-10 років репутаційним компаніям. Тому, це вже м’яч на полі обленерго, все залежить від них: скільки нового вони побудують і як вони скористаються цими можливостями», - сказала вона.

Також член НКРЕКП додала, що прийнята методика дозволить у наступному році інвестувати операторам у розподільчі мережі загалом по країні 10,5 млрд грн.

Заяву Бабій прокоментував голова правління АТ «Чернігівобленерго» Михайло Ільницький: «Ми попередньо це обговорили із власниками, вони – готові. 16,7% - це дійсно цікава ставка».

Присутній на зустрічі генеральний директор АТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук, коментуючи інвестиції у нові активи, прогнозує дефіцит електричного обладнання у 2021р на фоні масштабних закупівель всіх ОСР, також він повідомив про проблеми із відведенням земельних ділянок для потреб нового будівництва, з якими будуть стикатися компанії.

14:39 / 15 жовтня 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події