НКРЕКП затвердила методику для визначення цін на електроенергію ТЕЦ у новій моделі ринку

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила Методику розрахунку державної регульованої ціни на електричну енергію, що буде вироблятися теплоелектроцентралями в новій моделі ринку, яка почне діяти з 1 липня 2019р. Відповідне рішення було прийняте на засіданні регулятора, яке пройшло 28 грудня 2018р.

Даною методикою пропонується встановити для електроенергії, яка виробляється ТЕЦ, окрему регульовану ціну, за якою цю енергію буде купувати визначений державною гравець на ринку (ДП «Гарантований покупець»). Така ціна дозволить провести модернізацію і підготувати ТЕЦ для їх роботи в конкурентних умовах ринку, не допустити зупинки їх роботи у зв’язку з відсутністю попиту на їх дорогу електроенергію та забезпечити теплопостачання відповідних населених пунктів.

Документом передбачено, що державна регульована ціна встановлюється на строк реконструкції (модернізації) ТЕЦ та повернення кредитних коштів, але не пізніше ніж до 1 липня 2024р. Проект модернізації ТЕЦ затверджується Кабінетом міністрів, інвестиційна складова (покривається за рахунок регульованої ціни) не може перевищувати 30% від кошторисної вартості проекту.

Методика набуде чинності після її публікації в газеті «Урядовий кур’єр».

Довідка Expro. За даними ДП «Енергоринок», у грудні 2018р доля ТЕЦ у структурі генерації електроенергії становила 9,6%, середня ціна відпуску електроенергії становила 2,11 грн/кВт-год, що на 25% перевищує ціну ТЕС (1,69 грн/кВт-год). Вартість електроенергії ТЕЦ найвища серед усіх виробників, за виключенням альтернативної генерації, яка працює за «зеленим» тарифом.

Проблема встановлення державної регульованої ціни для ТЕЦ виникла у зв’язку з низьким рівнем технологічної готовності ТЕЦ конкурувати у новій моделі ринку (знижувати собівартість генерації електроенергії) та неможливості їх повної зупинки для стабільного забезпечення теплом і гарячим водопостачанням населених пунктів.

В 2018р генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольга Буславець заявляла про неефективне управління представниками Фонду державного майна централями, які перебувають в їх управлінні. Також Буславець наголошувала на необхідності проведення модернізації централей для зниження собівартості генерації електроенергії.

15:22 / 5 січня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події