НКРЕКП прийняла нові тарифи «Укренерго» на друге півріччя 2019р

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила тариф на послуги з передачі електроенергії магістральними мережами на 2 півріччя 2019р для ДП «НЕК «Укренерго» в розмірі 312,14 грн/МВт-год (без ПДВ), що на 10,2% менше, ніж затверджений 7 червня (347,43 грн/МВт-год).

Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому засіданні регулятора.

Даний тариф почне діяти з 1 серпня. Тариф включає витрати пов’язані з купівлею е/е з метою компенсації технологічних втрат – 1,162 млрд грн, на виконання спеціальних обов’язків із забезпечення збільшення частки виробництва е/е з альтернативних джерел – 12,397 млрд грн. Усього витрат передбачено в розмірі 16,917 млрд грн, а обсяг передачі е/е – на рівні 54,195 тис МВт-год.

Коментуючи прийняття нової ставки тарифу на передачу, голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук зазначив, що він не заперечує проти прийняття постанови та підтримує дане рішення. За його словами, тих коштів, які передбачені в тарифі, має вистачити на закупівлю технологічних втрат електроенергії в умовах сьогоднішнього ціноутворення.

Також, регулятор схвалив проект тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на 2 півріччя 2019р в розмірі 8,90 грн/МВт-год, який також починає діяти з 1 серпня. Нова ставка на 9,5% вища за попередню. В новий тариф включено витрати на закупівлю допоміжних послуг в розмірі 428,7 млн грн.

Як повідомляв ExPro, нещодавно Окружний адміністративний суд задовольнив позов АТ «Нікопольський завод феросплавів» («НЗФ») та призупинив дію постанов НКРЕКП №954 («Про встановлення тарифу на передачу електричної енергії ДП «НЕК «Укренерго») та №955 («Про встановлення тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технічного управління) ДП «НЕК «Укренерго») від 7 червня 2019р. Цими постановами були встановлені попередні ставки тарифів на передачу та диспетчеризацію.

У відповідь на це представники «Укренерго» заявили, що рішення суду унеможливлює функціонування нової моделі ринку, оскільки в нових тарифах закладені витрати на оплату вартості електроенергії, виробленої із відновлювальних джерел енергії, а також балансуючих та допоміжних послуг. 3 липня НКРЕКП заявила, що категорично не погоджується з рішенням суду та подала апеляцію.

12:44 / 12 липня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події