НКРЕКП повинна сертифікувати «Укренерго» протягом 2 місяців - Енергоспівтовариство

Секретаріат Енергетичного співтовариства закликає НКРЕКП прийняти остаточне рішення про сертифікацію НЕК «Укренерго» протягом двох місяців. Про це 13 лютого повідомила прес-служба Секретаріату.

«НКРЕКП повинна прийняти остаточне рішення про сертифікацію протягом двох місяців з максимальним урахуванням думки Секретаріату», - йдеться у повідомленні.

Секретаріат вважає, що сертифікація «Укренерго» не може відбуватися згідно моделі Ownership Unbundling, адже український оператор не володіє мережами та не користується правами, які були б еквівалетні володінню ними.

Як повідомляло агентство ExPro, в середині серпня 2019р «Укренерго» подало до комісії документи для проходження сертифікації.

На початку жовтня 2019р комісія прийняла постанову №2094 від 07.10.2019р про попередню сертифікацію «Укренерго». В цьому документі регулятор зазначив, що для прийняття остаточного рішення необхідно внести зміни в закон «Про ринок електроенергії», які б дозволили «Укренерго» отримати право господарського відання над магістральними мережами.

27 січня 2020р голова НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що підтримує сертифікацію «Укренерго» та планує рухатися згідно моделі ISO (Independent System Operator), яка на відміну від моделі ownership-анбандлінгу дозволить системному оператору не бути власником магістральної мережі (вона залишиться державною) і пройти процес сертифікації.

На початку лютого «Укренерго» повідомило, що звернулося до органів влади з проханням винести в парламент законопроект, який дозволить застосувати модель ISO. Ще до цього голова Секретаріату Янез Копач закликав парламентарів підтримати згадану законодавчу ініціативу.

В Секретаріаті Енергоспівтовариства повідомляють, що сертифікація – це умова для набуття «Укренерго» статусу спостерігача в ENTSO-E, приднання до Inter Transmission System Operator Compensation Mechanism (дозволить отримувати гроші за потоки електроенергії із Острова БуТЕС). Крім того, це умова для синхронізації в ENTSO-E.

14:12 / 13 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події