НКРЕКП планує знизити на 30% обсяг обов’язкової купівлі е/е на РДН для ОСП та ОСР

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 16 вересня планує знизити з 80% – до 50% обсяг обов’язкової купівлі електроенергії (на покриття технологічних втрат) на «ринку добу наперед», для оператора системи передачі (НЕК «Укренерго») та операторів систем розподілу.

Про це стало відомо з порядку денного засідання НКРЕКП.

«Пропонується: затвердити «Постанову НКРЕКП... від 17 грудня 2019 року № 2896» та встановити для оператора системи передачі та операторів систем розподілу... граничну нижню межу обов’язкової купівлі електричної енергії на ринку «на добу наперед» з метою компенсації технологічних втрат електричної енергії на її передачу та розподіл електричними мережами в розмірі 50 відсотків від обсягу фактичних технологічних втрат електричної енергії на її передачу або розподіл електричними мережами…», - йдеться у пропозиції Регулятора.

НКРЕКП обґрунтовує дане зменшення, за рахунок збільшення середньодобових обсягів купівлі-продажу електроенергії на РДН у серпні-вересні 2020р, в порівнянні з травнем –липнем 2020р.

«Таким чином, ліквідність на ринку «на добу наперед» збільшилась, а необхідність участі оператора системи передачі та операторів систем розподілу на РДН для забезпечення достатнього рівня ліквідності РДН знизилась», - йдеться у поясненні комісії.

В інтерв’ю для агентства ExPro, директор з ринкових операцій НЕК «Укренерго» Микита Вишневський зазначив, що у випадку зменшення для системного оператора зобов’язань з купівлі технічних втрат на РДН, обсяги торгів цього сегменту ринку можуть впасти, адже цей сегмент ринку залишається профіцитним.

16:35 / 14 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події