НКРЕКП планує зниження тарифу «Укренерго» на передачу з початку жовтня в 2 рази – до 159,3 грн/МВт-год

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалили проект постанови, яким пропонується з 1 жовтня визначити ставку тарифу на передачу для НЕК «Укренерго» у розмірі 159,3 грн/МВт-год, що в 2 рази нижче діючого значення (321,04 грн/МВт-год). Відповідне рішення було прийняте на засідання регулятора, яке відбулося 15 серпня.

За даними прес-служби «Укренерго», головним фактором для зменшення тарифу стало уточнення прогнозного обсягу передачі електроенергії. Регулятор збільшив цей обсяг майже на 24% до 71,2 млн МВт-год, скоригувавши його на підставі прогнозних обсягів відпуску електроенергії виробниками.

«Збільшення обсягів передачі електроенергії дозволяє «Укренерго» значно скоротити питому частку витрат на обслуговування мережі у вартості передачі 1 МВт-год», - додали в компанії.

Другим фактором для зниження тарифу на передачу стало зменшення обсягу коштів, які призначені для виплати ДП «Гарантований покупець» для підтримки альтернативної енергетики. Скорочення відбулося на 78,5 млн грн.

Крім того, в «Укренерго» зауважили на тому, що тариф на передачу треба буде знову переглядати на фоні зміни механізму ПСО, яка відбулася за рішенням уряду від 14 серпня 2019р.

Як повідомляв ExPro, для роботи у новій моделі ринку 7 червня НКРЕКП затвердила тариф на передачу для НЕК «Укренерго» в розмірі 347,43 грн/МВт-год, який включи в себе витрати на купівлю мережевих втрат (в магістральних мережах) та на покриття витрат на закупівлю електроенергії виробленої з ВДЕ. Після ряду судових справ, позивачами в яких виступили феросплавні підприємства, 12 липня регулятор знизив тариф на 10,2% - до 312,14 грн/МВт-год.

10:56 / 16 серпня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події