НКРЕКП планує перевірити 64 гравці ринку е/е щодо маніпуляцій на початку 2020р

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за зверненням «Оператора ринку» 3 червня прийме рішення про перевірку 64-рьох учасників ринку «на добу наперед» та внутрішньодового ринку на предмет можливого маніпулювання на централізованих сегментах ринку електроенергії у період з грудня 2019р – по лютий 2020р, серед яких також є ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Донбасенерго», ТОВ «Д. Трейдинг», ТОВ «ОНК-Груп» та інших учасників.

Про це йдеться в проекті рішення регулятора, розгляд якого заплановано на 3 червня.

«Департамент ліцензійного контролю пропонує прийняти постанову НКРЕКП, на підставі якої провести позапланові виїзні перевірки в частині питань, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цих заходів а саме дотримання.. ПАТ «Донбасенерго», ТОВ «Аім», ТОВ «Д. Трейдінг», ТОВ «Де Трейдинг», ТОВ «Електрика України», ТОВ «Енерго-Газ», ТОВ «Енергогазрезерв», ТОВ «Енергозахід», ТОВ «Енерготрейд Груп», ТОВ «Енерджікс», ТОВ «Євроенерготрейд», ТОВ «Інтеренерго Постач», ТОВ «Енергопостачальник», ТОВ «Львівенерготрейд», ТОВ «Магаватт-Трейдинг», ТОВ «Мгк», ТОВ «Нова-Енергетична Компанія», ТОВ «Онк-Груп», ТОВ «Оппозит», ТОВ «Паверсток», ТОВ «Тас Енергія Країни», ТОВ «Укренергоекспорт», ТОВ «Центренергозбут», АТ «Дніпровська Теплоелектроцентраль», АТ «Дтек Дніпроенерго», АТ «Зфз», АТ «Одеська Тец», АТ «Покровський Гзк», АТ «Укргазвидобування», АТ «Херсонська Тец», ДП «Гарантований Покупець», ДП «НАЕК «Енергоатом», ДП «Сєвєродонецька Тец», КП «Кривбасводоканал», ПРАТ «Харківська Тец-5», ПРАТ «Черкаське Хімволокно», ПРАТ «Білоцерківська Тец», ПРАТ «Миколаївська Тец», ПРАТ «Нижньодністровська Гес», ТОВ «Біоенерджітранс», ТОВ «Дв Нафтогазвидобувна Компанія», ТОВ «Дтек Східенерго», ТОВ «Етг», ТОВ «Енерголайт Компані», ТОВ «Еру Трейдінг», ТОВ «Євро-Реконструкція», ТОВ «Жоек», ТОВ «І Джі Еф Трейдінг», ТОВ «Київська Обласна Ек», ТОВ «Краматорськтеплоенерго», ТОВ «Мідстрім Юкрейн», ТОВ «Ооек», ТОВ «Роек», ТОВ «Солді Інфініті», ТОВ «Сумитеплоенерго», ТОВ «Укр Газ Ресурс», ТОВ «Українська Торгова Енергетична Компанія», ТОВ «Укрторг Енерджи», ТОВ «Фпк «Ресурсгруп», ТОВ «Черкасиенергозбут», ТОВ «Чоек», ТОВ «Шосткинське Підприємство «Харківенергоремонт», ТОВ «Юг-Газ» та ТОВ Фірма «Технова - Ліцензійних умов… Правил поведінки на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку…» - йдеться в обґрунтуванні до проєкту постанови НКРЕКП.

Регулятор відзначив, що дії даних учасників можуть порушувати окремі підпункти Закону України «Про ринок електричної енергії» та нормативно-правових актів, що забезпечують функціонування ринку електричної енергії, а також постанови НКРЕКП від 27 грудня 2017 року № 1467, № 1468, № 1469, та № 308 від 14 березня 2018 року.

Причиною таких перевірок стало те, що до НКРЕКП надійшли звернення ДП «ОПЕРАТОР РИНКУ» від 31.01.2020, щодо випадків можливого маніпулювання деякими учасниками ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку у грудні 2019 року – лютому 2020 року.

Зокрема, причинами маніпулювання регулятор називає: подання заявок на купівлю-продаж електричної енергії за заниженими цінами, заявок на продаж електричної енергії, обсяги якої фактично попередньо не купувались на ринку двосторонніх договорів, та/або у виробників електричної енергії, та/або імпортувалися, а також заявок на купівлю електричної енергії, обсяги яких не підтверджені укладеними договорами із споживачами електричної енергії та/або учасниками ринку тощо.

14:52 / 29 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події