НКРЕКП підписала договір, що дозволить розблокувати платежі «Укренерго» перед консорціумом розробників ПЗ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення схвалити проект договору про надання субкредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку для ДП «НЕК «Укренерго», за яким системний оператор оплачує роботу з розробки програмного забезпечення для функціонування балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг консорціуму компаній Smart Tech, IP Systems та Siemens. Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому засідання комісії.

Оскільки комісія являється стороною цього договору, за інформацією прес-служби «Укренерго», голова НКРЕКП Оксана Кривенко підписала додаткову угоду до згаданого договору.

«Ми вдячні НКРЕКП та її голові за прийняте рішення. В цьому випадку оперативність та злагодженість дій підписантів визначає своєчасність фіналізації робіт з програмним забезпеченням, необхідним для запуску нового ринку електроенергії. У нас з розробниками домовленість погасити борг до 1 червня. Тому лишається обмаль часу, щоб підписати угоду в Міністерстві фінансів та вчасно провести платіж», — цитує прес-служба «Укренерго» слова керівника компанії Всеволод Ковальчук.

Наступного тижня очікується підписання з угоди Міністерством фінансів, після чого платежі буде розблоковано.

Як повідомляв ExPro, 19 липня 2018р «Укренерго» та консорціум компаній, в який входять Smart Tech, IP Systems та Siemens, підписали контракт на розробку програмного забезпечення для організації роботи двох сегментів нового ринку - балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг. Загальна сума контракту склала $8 млн, він передбачає розробку та технічну підтримку софту протягом 5 років його використання. Проект фінансується в рамках співпраці «Укренерго» зі Світовим банком (МБРР).

На початку лютого 2019р «Укренерго» повідомило про те, що Міненерговугілля фактично заблокувало платежі для компаній-розробників. Станом на 15 травня, сума неоплачених перед консорціумом рахунків становила біля $2 млн. Для вирішення цієї проблеми, Мінфін (у розпорядження якого перейшло «Укренерго») ініціював внесення змін до Порядку реалізації інвестпроектів за кошти міжнародних фінустанов. На початку квітня Кабмін змінив законодавство та виключив Міненерговугілля з ланцюгу погодження платежів для консорціуму розробників та передав цю функцію Мінфіну.

 


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


20:34 / 17 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події