НКРЕКП підготувала для ВДЕ методику компенсації за не відпущену е/е через команду ОСП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 23 вересня планує прийняти Зміни до Правил ринку, в яких визначена методика та компенсації за не відпущену електроенергію по «зеленому» тарифу, через обмеження внаслідок команди оператора системи передачі (так званий curtailment).

Відповідний проєкт постанови розміщений на порталі регулятора.

«Затвердити Зміни до Правил ринку… Оператору системи передачі здійснити компенсацію не відпущеної до 01 січня 2020 року виробниками… в результаті виконання команд оператора системи передачі на зменшення навантаження. Розмір компенсації розраховується відповідно до методики щодо розрахунку обсягу невідпущеної виробником, який здійснює продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, електричної енергії в результаті виконання команд оператора системи передачі», - йдеться у постанові.

Відповідно з даною постановою до Змін до Правил Ринку, додається:

Глава - 5.10 Рахунок відшкодування за не відпущену електричну енергію A-І,

Глава - 5.20 Обчислення відшкодування за не відпущену електричну енергію продавцям гарантованому покупцю,

Глава - 5.21 Обчислення плати за невідповідність виконання команд диспетчера із зменшення навантаження продавцями гарантованому покупцю,

Глава - 7.4. Виставлення рахунків за відшкодування продавцю «Гарантованому покупцю» не відпущеної електричної енергії.

В додатку 8 до Правил Ринку, додається - Методика а розрахунку обсягу не відпущеної електричної енергії виробником, який здійснює продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, в результаті виконання команд оператора системи передачі.

В даній Методиці, прописується два методи визначення не відпущеної електричної енергії, а саме – «Еталонний метод розрахунку», та «Розрахунковий метод розрахунку».

Різниця методів полягає в тому, що еталонний метод – це метод розрахунку обсягу електричної енергії, не відпущеної одиницею відпуску виробника з ВДЕ, при якому використовуються дані комерційного обліку еталонної генеруючої одиниці – ЕГО (одна або декілька генеруючих одиниць (інверторів або вітрових турбін) що мають окрему точку комерційного обліку), а при розрахунковому використовуються виключно дані за попередні періоди генерації.

При цьому, розрахунковий метод використовується лише у випадках, якщо не можливо здійснити розрахунок еталонним методом.

13:35 / 22 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події