НКРЕКП оштрафувала «Запоріжгаз» на 1,7 млн грн

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) наклала штраф у розмірі 850 тис грн на кожного з операторів газорозподільчої системи – АТ «Криворяжгаз», «Тисменицягаз», а також у розмірі 1,7 млн грн - на «Запоріжгаз».

Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні 13 грудня 2019р. Причина санкцій - недопущення регулятора до перевірки щодо додаткових нарахувань плати побутовим споживачам за приведення газу до стандартних умов.

Як повідомлялося, з аналогічних причин НКРЕКП 9 грудня наклала штраф по 850 тис грн на операторів ГРМ «Вінницягаз», «Дніпрогаз», «Сумигаз», «Львівгаз», «Рівнегаз».

Підставами для проведення перевірок були відповідні погодження Державної регуляторної служби України листами від 07.03.2019р та 14.05.2019р у частині розгляду скарг споживачів. НКРЕКП вважає, що оператори ГРМ не мають права приводити обсяги спожитого природного газу побутовими споживачами до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків й звернулася до них з вимогою дотримуватись у своїй діяльності чинного законодавства та цивілізованих правил роботи на ринку природного газу.

У першій декаді грудня 2019р. Антимонопольний комітет України оштрафував 16 облгазів загалом майже на 300 млн грн за донарахування платежів за газ побутовим споживачам за приведення газу до стандартних умов та зобов’язав провести перерахунки з жовтня 2018р. Рішення Комітету стосувалося групи (до кожної з якої входять облгаз та облгаззбут) «Київоблгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Закарпатгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Івано-Франківськгаз».

Група компаній «Регіональна газова компанія», до якої входять постачальники газу в 16 регіонах, а також 19 операторів ГРМ, розцінила рішення АМКУ як тиск на бізнес і повідомила про намір оскаржити його у суді. РГК нагадує, що в Україні протягом всього ланцюгу транспортування газу від газовидобувних свердловин по магістральних газопроводах та газорозподільних систем до кінцевого споживача при вимірюванні здійснюється приведення обсягів газу до стандартних умов (температура +20С та тиск 760 мм рт. ст.), приведення газу до стандартних умов передбачене законом «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, Типовим договором розподілу природного газу, Правилами постачання природного газу.

Згідно цього законодавства з 2016р різниця в обсягах, яка виникає від приведення газу до стандартних умов, була виключена з витрат операторів ГРМ і включена до складу витрат споживачів, що підтверджено відповідними державною та науковою експертизами, наголосили в РГК.

14:10 / 13 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події