НКРЕКП оштрафувала «Харківобленерго» на 170 тис грн за низку порушень

НКРЕКП наклала штраф на АТ «Харківобленерго» в розмірі 170 тис грн за низку порушень, а саме заборгованість перед «НЕК «Укренерго» в розмірі 484 млн грн, розміщення зарядних пристроїв для електромобілів на об’єктах розподільчої компанії без договорів про приєднання, порушення у виконанні інвестиційної програми.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні 7 травня.

«В ході перевірки діяльності «Харківобленерго» за 2020р встановлено порушення в частині розрахунків ліцензіата, а саме встановлена заборгованість перед «НЕК «Укренерго» в розмірі 484 млн грн, в частині якості надання послуг та надання компенсацій. Також в ході перевірки встановлені порушення в ході розміщення зарядних пристроїв для електромобілів на об’єктах нерухомого майна «Харківобленерго», таких об’єктів розміщено 44. Це обладнання було розміщено без договорів на приєднання…Також порушення в частині оприлюднення на власному веб-сайті висновків щодо річного звіту щодо виконання програм відповідності, порушення щодо виконання інвестиційної програми… », - зазначив Ярослав Зеленюк, директор департаменту ліцензійного контролю НКРЕКП.

Комісія планувала накласти штраф на розподільчу компанію в розмірі 1,7 млн грн, але обсяг штрафу був зменшений до 170 тис грн.

«Зважаючи на наявність порушень, я хотіла б звернути увагу, що по «Харківобленерго» відбувається позитивна динаміка за останні три роки, це і факт виконання інвестиційних програм, незважаючи на платіжну дисципліну, яка існує по споживачах, і динаміку по приєднанню, зменшення кількості скарг, виконання компенсацій», - зазначила членкиня НКРЕКП Ольга Бабій, запропонувавши зменшити штрафну санкцію до 170 тис грн.

Також, в НКРЕКП вказали, що на кінець 2020р заборгованість «Харківобленерго» перед «Укренерго» складала 484 млн грн, зокрема, за послуги з передачі, послуги з диспетчерського управління та врегулювання небалансів. В розподільчій компанії вказали, що така заборгованість спричинена невиплатами від «Харківенергозбут», «Укрінтеренерго», «Харківводоканал».

Як вказали в НКРЕКП, загальний обсяг відпущеної електроенергії на встановлених зарядних пристроях для електромобілів склав 969 тис кВт-год на загальну суму 1,736 млн грн. Як вказав технічний директор компанії Олексій Ганус, електрозаправки працювали на умовах договору оренди. За його словами, сплата за електроенергію входила до умов договору оренди.

Також Комісія прийняла рішення про врахування «Харківобленерго» додаткових доходів до Інвестиційної програми на 2021р в 88,8 млн грн. У разі неврахування розподільчою компанією цієї суми, Комісія матиме винести на засідання проєкт рішення про зменшення встановлених обсягів тарифу на розподіл на 88,8 млн грн.

12:46 / 7 травня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події