НКРЕКП має знизити граничні ціни на РДН та ВДР – Герус

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має знизити граничні ціни, які застосовуються для ринку «на добу наперед» (РДН) та внутрішньодобового ринку (ВДР). Таку думку в інтерв’ю для видання «Главком» висловив представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус.

«Треба понизити діючі обмеження цін, встановлені регулятором на ринку «на добу наперед» і на внутрішньодобовому ринку, а також понизити тариф «Укренерго», - сказав він, відповідаючи на питання про те завдяки яким крокам можна знизити кінцеву ціну на електроенергію.

Також Герус висловився за те, щоб доля електроенергії ДП «НАЕК «Енергоатом», яка може продаватися по прямим контрактам, виросла до 20-25%.

Як повідомляв ExPro, на сьогодні граничні ціни на РДН та ВДР встановлені на однаковому рівні – для годин мінімального навантаження (з 00:00 до 8:00 та з 23:00 до 24:00) – 959,12 грн/МВт-год, а для годин пікового навантаження (з 8:00 до 23:00) – 2048,23 грн/МВт-год. З початку роботи ринку спостерігався дефіцит пропозиції (особливо в нічний період) зі сторони теплової генерації, однією з причин якого був діючий (недостатньо привабливий) рівень цін.

Варто також зауважити, що вже декілька тижнів підряд погодинні ціни, особливо в позапіковий період, на РДН та ВДР тримаються на максимальному значенні, але при цьому залишається дефіцит пропозиції, про який зокрема вказували навіть промислові споживачі, такі як група Interpipe.

14 серпня Кабмін змінив механізм ПСО на ринку електроенергії, в результаті чого «Енергоатом» отримав можливість реалізувати 15% власної електроенергії на вільному ринку (без зобов’язання продажу на ринку «на добу наперед»).

15 серпня НКРЕКП схвалила проект постанови про зменшення тарифу на передачу «Укренерго» з 1 жовтня в 2 рази у порівнянні з діючим значенням – до 159,3 грн/МВт-год. Даний проект має пройти громадське обговорення і через місяць може бути прийнятим регулятором.

12:27 / 16 серпня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події