НКРЕКП 22 листопада попередньо схвалить рішення про сертифікацію Оператора ГТС

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 22 листопада планує ухвалити попереднє рішення про сертифікацію ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ).

Як зазначається в документах регулятора до засідання, рішення ухвалюватиметься за умови визначення Кабміном Міністерства фінансів органом управління ГТС, а також погодження правочину щодо відчуження активів АТ «Укртрансгаз», що використовуються у процесі транспортування природного газу магістральними трубопроводами шляхом внесення додаткового вкладу в негрошовій формі до статутного капіталу ОГТСУ.

Окрім цього, для схвалення попереднього рішення щодо сертифікації необхідне погодження правочину та проекту договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» у розмірі 100% статутного капіталу, погодження проекту договору про передачу на праві господарського відання майна, що перебуває в державній власності та використовується у транспортуванні природного газу магістральними трубопроводами.

Довідка ExPro

Президент України Володимир Зеленський 15 листопада 2019р підписав закон №2239-1 «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» (анбандлінг), повідомляється на сайті парламенту. Нова модель анбандлінга НАК відповідає вимогам Третього енергопакету ЄС, що створює умови для підписання нової угоди з російським «Газпромом» на транзит газу у відповідності до європейських правил. Чинний 10-річний транзитний контракт завершується 1 січня 2020 року.

Кабінет міністрів України 18 вересня 2109р оновив план анбандлінга «Нафтогазу». Новим оператором визначено ТОВ «ОГТСУ» (100%-ва «дочка» АТ «Укртрансгаз»), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС.

ОГТСУ буде передано у власність АТ «Магістральні газопроводи України», 100% акцій якого Кабмін передав в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему на праві господарського управління терміном на 15 років. Наразі ОГТСУ проходить процедуру сертифікації, ліцензування та очікує на встановлення тарифів. Планується, що він почне виконувати функції оператора ГТС з 1 січня 2020 року.

12:27 / 20 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події