«Нікопольський завод феросплавів» планує оскаржити в суді нові тарифи «Укренерго»

АТ «Нікопольський завод феросплавів» планує оскаржити суді дію постанов НКРЕКП, якими були нещодавно затверджені нові ставки тарифів на передачу та диспетчеризацію для системного оператора ДП «НЕК «Укренерго», які почнуть діяти з 1 серпня і в яких враховані витрати пов’язані з функціонуванням нової моделі ринку електроенергії.

Про це повідомив генеральний директор заводу Володимир Куцін під час круглого столу, який був присвячений першим результатам роботи нової моделі ринку електроенергії та пройшов в парламентському комітету з питань ПЕК.

«Ми знаємо, що на 10% з 1 серпня зменшили тариф (на передачу для компанії ДП «НЕК «Укренерго» - ред.), це просто кістку кинули. Ми безумовно будемо подавати в суд», - сказав Куцін.

За його словами, НЗФ не має нічого проти реформи ринку електроенергії, але вважає недопустимим підняття тарифу на передачу «Укренерго» на 600%.

Також він додав, що подорожчання е/е для заводу на 25% призвело до того, що витрати на оплату вартості енергоносія досягли 122 млн грн в місяць, що перевищує фонд оплати праці, який становить 100 млн грн.

Як повідомляв ExPro, нещодавно Окружний адміністративний суд задовольнив позов «Нікопольського заводу феросплавів» та призупинив дію постанов НКРЕКП №954 («Про встановлення тарифу на передачу електричної енергії ДП «НЕК «Укренерго») та №955 («Про встановлення тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технічного управління) ДП «НЕК «Укренерго») від 7 червня 2019р. У відповідь на це представники «Укренерго» заявили, що рішення суду унеможливлює функціонування нової моделі ринку, оскільки в нових тарифах закладені витрати на оплату вартості електроенергії, виробленої із відновлювальних джерел енергії, а також балансуючих та допоміжних послуг.

3 липня НКРЕКП заявила, що категорично не погоджується з рішенням суду та подала апеляцію. 12 липня комісія затвердила нові тарифи на послуги з передачі та диспетчеризацію на 2 півріччя 2019р. Тариф на передачу був встановлений в розмірі 312,14 грн/МВт-год (без ПДВ), що на 10,2% менше, ніж затверджений 7 червня. Тариф включає витрати пов’язані з купівлею е/е з метою компенсації технологічних втрат – 1,162 млрд грн, на виконання спеціальних обов’язків із забезпечення збільшення частки виробництва е/е з альтернативних джерел – 12,397 млрд грн.

14:37 / 16 липня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події