НГВУ «Полтаванафтогаз» планує відновлення видобування на Юріївському та Будівському родовищі

ПАТ «Укрнафта» в особі НГВУ «Полтаванафтогаз» планує відновити видобування на Юріївському та Будівському родовищах, що на Дніпропетровщині та Сумщині відповідно.

Про це йдеться у повідомленні компанії про плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля, розміщеному в реєстрі ОВД Міністерства екології природних ресурсів України, 11 червня 2019р.

Згідно повідомлення, «Полтаванафтогаз» планує продовження діяльності з видобування вуглеводнів на Будівському та Юрієвському родовищах, та експлуатацію відповідного обладнання. А також передбачена промислова розробка покладів наявним фондом свердловин.

Планова виробнича діяльність по Юрієвському родовищі включає наступні процеси: видобування вуглеводнів нафтової свердловини із зміною типорозмірів насосного обладнання. Зниження гирлових тисків (технічне переоснащення), будівництво колектору низьконапірних свердловин на вхідній гребінці, заміна схеми транспортування продукції низьконапірних газових свердловин до споживачів.

Облаштування Юріївського родовища призначене для збору продукції нафтових та газових свердловин, заміру дебітів, підготовки та транспортування продукції. Тож Облаштування включає повний технологічний комплекс підготовки продукції видобувних газових свердловин до якості природного газу, що подається споживачам, нафта і конденсат через нафтову розподільчу гребінку надходять на сепаратор КТУ, звідки подаються у резервуарний парк і далі насосами через наливні стояки – в автоцистерни для вивозу на "Головні споруди" Новогригорівського НГКР.

На Будівському родовищі, планують облаштування свердловини №1, з метою збору продукції газоконденсатної свердловини, заміру дебіту свердловини, підготовки природного газу до подачі в магістральний газопровід ''Більск –Суми'' та підготовки конденсату до подальшого транспортування. Облаштування свердловини також включає в себе, ізоляцію водопритоку, та повний технологічний комплекс підготовки продукції до якості природного газу, що подається споживачам.

Довідка EXPRO:

Юріївське нафтогазоконденсатне родовище відкрите в 1974 р. Площа гірничого відводу 6,77 кв км. На родовищі пробурено 31 свердловина, із них діючих - 6 свердловин, 1 – нафтова; 5 – газових. З надр Юріївського родовища видобуто станом на 1 січня 2019р : 63,539 тис тонн - нафти, 3,672 млн куб м - розчиненого газу, 1521,399 млн куб м - вільного газу та 37,704 тис тонн - конденсату.

 Будівське нафтогазоконденсатне родовище розташоване на території Охтирського району Сумської області, відкрите в 2007 р. Площа ліцензійної ділянки складає 37,94 кв км. На даному родовищі пробурено 2 свердловини: свердловина №1 - знаходиться в консервації по причині закінчення спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки; свердловини №2 - ліквідована з геологічних причин після розвідувального буріння. З надр Будівського родовища станом на 1 січня 2019 р видобуто 46,173 млн куб м - природного газу, 34,107 тис тонн -  конденсату, 0,257  тис тонн - нафти, 0,027 млн куб м - розчиненого газу.

14:13 / 13 червня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події