Настанова НКРЕКП не є обов’язковою до виконання – юркомпанія «Соколовський та партнери»

Настанова НКРЕКП, видана ДП «Гарантований покупець» про спрямування щонайменше 50% від 10,25 млрд грн залучених НЕК «Укренерго» на погашення заборгованості перед НАЕК «Енергоатом», не є обов’язковою для виконання з юридичної точки зору.

Таку думку 18 січня висловив Владислав Соколовський, керуючий партнер юридичної компанії «Соколовський та партнери», на своїй сторінці в Facebook. «Ця «настанова», згідно ч. 5 ст. 14 закону про «НКРЕКП», не є обов‘зковою. Регулятор свої рішення оформлює «постановами». Отже, «настанова» це не зобов´язучий до виконання акт. Це простою мовою — порада чи у кращому випадку не зобов’язуюча вказівка», - зазначив Соколовський.

Як повідомляло агентство ExPro, в кінці грудня 2020р НЕК «Укренерго» залучила у державних банків («Ощадбанку», «Укргазбанку» та «Укрексімбанку») 10,25 млрд грн кредиту для погашення боргу перед «Гарантованим покупцем», який виник в результаті виконання спецобов’язків.

За даними «Гарантованого покупця», борг «Укренерго» перед ним станом на 5 січня становить 30,8 млрд грн. 16 січня 2021р НКРЕКП видала настанову «Гарантованому покупцю» спрямувати щонайменше половину від отриманого «Укренерго» кредиту направити на виплату «Енергоатому».

13:24 / 18 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події