Насалик: Підняття ціни на електроенергію в умовах нового ринку практично не відбулося

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив, що підняття цін на електроенергії з введенням нової моделі ринку, практично не відбулося, при цьому урядовець порівняв значення оптової ринкової ціни (1,62 грн/кВт-год), яка діяла до початку липня, та середню за липень ціну, що склалася на ринку «на добу наперед» (1,64 грн/кВт-год). Таку заяву міністр озвучив під час засідання уряду.

«Я дав основний параметр, який можна аналізувати: ОРЦ, яка працювала до введення ринку е/е складала 1,62 грн/кВт-год, зараз ринок «на добу наперед» складає 1,64 грн/кВт-год. Тому, включаючи малі та середні підприємства, я б хотів, щоб вони працювали на тих сегментах ринку, в тих ринкових умовах і як ви бачите, підняття ціни практично не відбулося. Хоча ми прогнозували, що вона може піднятися на 8-10%», - сказав він.

Також Насалик заявив, що з введенням ринку зменшився тариф, за яким електроенергію продає теплова генерація.

«Сьогодні можу сказати всім, тому, що ми підвели перші підсумки роботи ринку про те, що не тільки не відбувся ріст теплових електростанцій, а він зменшився… Протягом місяця, ми говоримо про середньозважену ціну, тариф ТЕС не збільшився, а зменшився від 7 до 15%», - зазначив Насалик.

Крім того, міністр спростував інформацію, про те що ціна на ринку «на добу наперед» чи ціна на електроенергію в Україні на 20% більша, ніж в європейських країнах.

«Мається на увазі Бурштинський півострів, який працює в цих умовах, повинен сказати, що ціни не тільки не збільшилися, а вони суттєво зменшилися», - заявив міністр. «Повинен сказати, що і Кабінет міністрів і Міністерство енергетики зробили все для того, щоб люди і промисловість не відчули введення ринку електроенергії, з іншої сторони, щоб ми відійшли від ручного управління і була похована формула «Роттердам+», - підсумував Насалик.

Коментуючи інформацію міністра, представник президента в Кабміні Андрій Герус зазначив, що тариф для теплової генерації до запровадження ринку становив 1,44 грн/кВт-год, тоді як в липні він виріс до 1,7 грн/кВт-год.

Довідка ExPro, ОРЦ, крім вартості електроенергії від генеруючих підприємств, включала в себе тариф на передачу електроенергії НЕК «Укренерго», акцизний податок, обсяг перехресного субсидіювання (дотаційні сертифікати). Доля цих складових в структурі ОРЦ становила біля 25%. Ціна на ринку «на добу наперед» не включає в себе цих показників, це ціна за якою постачальник або споживач, який має ліцензію постачальника, купує електроенергію з поставкою на наступну добу і має ще сплатити тариф на передачу, на розподіл та податки (ПДВ та акциз).

14:00 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події