Народний депутат Буймістер розкритикувала пропозицію НКРЕКП застосувати дві різні ставки RAB-тарифів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, планує встановити стимулюючі тарифи на розподіл електроенергії за некоректною концепцією (3-4% ставка прибутковості на «стару» базу активів операторів систем розподілу, та 17% на «нову» базу активів), яка залишить мережі в «кам’яному віці».

Про це 3 серпня повідомила народна депутатка від фракції «Слуга народу» Людмила Буймістер на власній Facebook – сторінці.

«Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк вирішив запропонувати країні за заповітами прем'єра-втікача Азарова вже знайому провальну методологію реформи тарифоутворення для компаній, що керують електромережами. Суть «азарівського» підходу - розділити активи компаній на «стару» і «нову» базу і дати вкрай низьку ставку прибутковості на «стару» базу (все наявне майно компанії) і трохи вищу - на «нову» базу (яка повинна з'явиться після реформи)...

Сьогодні (3 липня – ред.) в кулуарах НКРЕКП обговорюють, що Тарасюк вирішив переграти формулу. У новому «азарівському» концепті НКРЕКП намагається «проштовхнути» методологію з двома ставками: ставка 3-4% на «стару» базу і 17% на «нову», - написала Буймістер.

На думку народної депутатки, такого поділу і підходу немає ніде в Європі, так як коректно розділити бази на «стару і нову» і вести по ним облік, за її даними, - неможливо.

Так само Буймістер вважає, що і немає прибутковості за двома ставками. Як зазначає нардеп, головна мета таких ставок на активи: «Менше грошей для мереж, щоб вони коштували дешевше для приватизації і «прикриватися» вічними байками популістів про зростання тарифів. А при цьому ринок газу відкрився сьогодні для населення з ринковими тарифами. А в мережах – «кам'яний вік» реформ».

При цьому, за інформацією Буймістер, НКРЕКП для поліпшення ситуації з операторами систем розподілу, знизила вимоги до якості електропостачання.

«Тепер компаніям дозволено нічого не покращувати 13 років !!! До 2034 року! Хіба споживачі можуть і повинні чекати так довго? Чи залишаться в Україні до 2034 хоч якісь мережі, щоб їх покращувати?» - написала народна депутатка.

17:56 / 4 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події