«Нафтогаз» збільшив оцінку збитків через анексію Криму до $8 млрд і скоро подасть її до Гааги

НАК «Нафтогаз України» у лютому подасть до Гаагського арбітражного трибуналу оновлену оцінку збитків на рівні $8 млрд, які компанія понесла в результаті анексії Криму Росією та захоплення низки активів - бурових установок, газотранспортної системи, флоту та коштів. Про це повідомила пресслужба компанії з посиланням на гендиректора ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світлану Нєжнову.

Пресслужба нагадала, що «Нафтогаз» у жовтні 2016р звернувся з позовом проти Росії про стягнення збитків до арбітражного трибуналу в Гаазі відповідно до двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною та Росією.

На першому етапі - розгляду юрисдикції суду та встановлення відповідальності Росії - трибунал у лютому 2019р ухвалив рішення на користь «Нафтогазу», постановивши, що Росія є відповідальною за незаконне захоплення його активів та інші порушення двосторонньої угоди.

На другому, заключному, етапі арбітраж визначає суму компенсації. «Зараз «Нафтогаз» разом з міжнародними експертами остаточно підраховує ці збитки. Ми отримали суму близько $8 млрд (включно з відсотками), яку «Нафтогаз» буде подавати в лютому», - повідомила Нєжнова.

Вона також нагадала, що спочатку РФ не визнавала рішення суду і не брала участь в арбітражі, однак у липні 2019р змінила свою тактику, після того як «Нафтогаз» подав суму збитків на $5,2 млрд ( з яких $3,3 млрд - збитки «Чорноморнафтогазу»). РФ висловила бажання взяти участь у інвестиційному арбітражі, а в грудні 2019р направила в Гаагський арбітраж своє бачення компенсації збитків, додала керівниця «Чорноморнафтогазу».

11:15 / 17 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події