Нафтогаз збільшив дебіт свердловини №8 Валюхівського родовища на 30% завдяки застосуванню новітніх технологій

Фахівці дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» встановили обладнання для механізованого видобутку, яке допомогло збільшити дебіт газу свердловини №8 Валюхівського родовища, на 30% та конденсату більше ніж на 40%. Про це повідомляють у пресслужбі дивізіону.

За повідомленням, такого ефекту вдалося досягти завдяки встановленню обладнання для вилучення рідини зі свердловини. Операцію виконали шляхом встановлення плунжерного ліфту на глибині 5 148 м, що є найбільшим показником у Європі.

«Системне залучення світових технологій і їх впровадження в Україні дозволяє нам якісніше вилучати залишкові запаси вуглеводнів із уже виснажених родовищ. Такі заходи разом з модернізацією наземної інфраструктури, підвищенням ефективності видобутку з нових свердловин та виконанням програми інтенсифікації дають змогу стабілізувати показники базового видобутку в умовах значного природнього падіння», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Наявність води та конденсату під час видобутку суттєво знижує кількість та якість газу. Плунжерний ліфт допомагає забрати зайву воду, збільшити обсяги видобутку газу та конденсату, що залишилися у продуктивному горизонті, та продовжити термін експлуатації свердловини.

Подібне обладнання використовується Нафтогазом для стабілізації видобутку з 2017р. Зокрема на свердловині № 211 Опішнянського родовища продуктивність свердловини завдяки цій технології підвищилась на 50%. Окупаються подібні проєкти досить швидко – від 6 до 12 місяців.

Відзначимо, що на обох зазначених вище свердловинах де застосовувалась обладнання для механізованого видобутку, роботи виконувалися із залучення сервісної компанії «Везерфорд Україна».

Крім того у повідомленні відзначили, що у 2021р практика встановлення плунжерних ліфтів продовжиться. Де саме буде встановлено таке обладнання, фахівці визначатимуть за станом кожної свердловини.

10:51 / 26 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події