Нафтогаз запустив Яблунівську ДКС після реконструкції

АТ «Укргазвидобування», що входить до Групи Нафтогаз, запустило в роботу після повної реконструкції дотискну компресорну станцію на Полтавщині, повідомляє пресслужба.

Оновлення установки дасть змогу знизити гирлові тиски на свердловинах Яблунівського, Скоробагатьківського та Комишнянського родовищ. Та підвищити ефективність вилучення вуглеводнів на зазначених виснажених родовищах.

Завдяки запуску нового об’єкта вже вдалося отримати більше 100 тис куб м додатково газу на добу. За розрахунками спеціалістів, за 5 років плановий обсяг додатково видобутого товарного газу сягне 326,1 млн куб м, скрапленого газу – 32,7 тис т, конденсату – 13,5 тис т.

«Якісне вилучення газу на виснажених родовищах – одне з наших пріоритетних, стратегічних завдань. За найбільшими із активів закріплені спеціально створені групи фахівців, які розробляють індивідуальні рішення для оптимізації видобутку. З урахуванням значного віку наших родовищ, часто ці рішення містяться у площині оновлення інфраструктури. У нас в роботі одразу кілька великих проєктів з модернізації установок підготовки газу та компресорних станцій, які мають дати відчутний результат для показників компанії», ─ зазначив Олег Толмачев, заступник директора дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» з питань видобування.

Після реконструкції, Яблунівська компресорна станція оснащена 2-ма турбокомпресорними агрегатами СENTAUR 40 виробництва компанії Solar Turbines (США). Проєктна потужність кожного такого агрегату становить 3 млн куб м газу на добу. Наразі один з агрегатів завантажений на 100%, інший – знаходиться у резерві. Будівництво та облаштування компресорної станції тривало 9 місяців. Яблунівське родовище розробляється з 1983р та наразі вважається виснаженим. За час розробки родовища з нього вилучено понад 60 млрд куб м газу, залишкові запаси становлять 30% від початкових.

Нагадаємо, що за останні 4 роки на Яблунівському родовищі вдалося перейти від зниження видобутку до його зростання на понад 18% або 210 млн куб м газу.

10:45 / 4 серпня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події