«Нафтогаз» за два тижні продав на ТБ «УЕБ» 184 млн куб м природного газу на 1,1 млрд грн

ТОВ «ГПК «Нафтогаз Трейдинг» у період з 16 по 27 листопада продало на ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) природного газу на загальну суму 1,12 млрд грн (з ПДВ). Про це стало відомо з результатів торгів.

Загалом, «Нафтогаз» протягом вказаного періоду реалізував 184,05 млн куб м природного газу. Компанія продала 900 тис куб м газу в ПСГ з передачею у листопаді по 5 891 грн/тис куб м (з ПДВ) по передоплаті.

Також компанія продала 31,91 млн куб м ресурсу листопада за середньозваженою ціною 5 967 грн/тис куб м (з ПДВ) на суму 190 млн грн. З них 25,9 млн куб м було продано на умовах післяоплати з використанням банківських гарантій.

Найбільше «Нафтогаз» продав ресурсу грудня – 152,85 млн куб на 926 млн грн (з ПДВ). З них незначну частину – 7,35 млн куб м – компанія продала на умовах передоплати за середньозваженою ціною 5 838 грн/тис куб м. Левову долю реалізованого ресурсу – 145,5 млн куб м – «Нафтогаз» продав також на умовах післяоплати з використанням банківських гарантій.

Таким чином, можна зазначити, що введений минулого тижня новий продукт «Нафтогазу» користується значним попитом зі сторони покупців. Запровадження більш гнучких умов оплати за поставлений ресурс дозволило різко наростити обсяги продажу газу. Так, у порівнянні з попередніми двома тижнями (2-13 листопада) компанія наростила обсяги продажу газу на біржі у 8,7 разів.

Умови оплати передбачають, що після результативних торгів банківська гарантія надсилається продавцю в електронному вигляді та має бути оформлена з дотриманням вимог законодавства про електронний документообіг та електронний підпис. Банківська гарантія дозволяє відстрочити оплату за придбаний ресурс до 10-го або 11-го дня місяця, що слідує за місяцем постачання.

Продавці, які пропонують газ на біржі, зазначають, що «Нафтогаз» активно перехоплює всіх клієнтів, пропонуючи гнучкі умови оплати та поставок. «Нафтогаз забирає усі вершки на біржі, тому зараз там мало цікавого. Ми не можемо собі дозволити післяоплату, яка привабливіша для клієнтів», - розповів ExPro представник однієї з компаній, що активно працює на УЕБ.

«Нафтогаз уже продає газ на Українській енергетичній біржі і пропонує різні продукти — місячні, квартальні, «на добу наперед» та «всередині доби». З частиною контрагентів (в тому числі — газзбутами) ми працюємо навіть на умовах постоплати», - зазначив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

17:12 / 27 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події