НАБУ і САП передали до суду справу двох ТЕЦ, які неправомірно використовували дешевий газ «Нафтогазу»

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 29 липня скерували до суду обвинувальний акт стосовно менеджерів компаній-операторів ТЕЦ у м. Новий Розділ та м. Новояворівськ (Львівська обл), які в 2016-2017рр купували дешевий газ у НАК «Нафтогаз України» і використовували його не для виробництва тепла, а для генерації електроенергії і її продажу в оптовий ринок.

Про це 29 липня повідомив прес-центри НАБУ і САП.

«Детективи НАБУ завершили розслідування справи заволодіння майном держави (природним газом) в особі НАК «Нафтогаз України» вартістю понад 729,8 млн грн. Прокурори САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно п’ятьох осіб», - йдеться у повідомленні.

Обвинувачення отримали колишні директори ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія - Новояворівськ» та інші менеджери цих компаній.

За даними слідства, вищевказані підприємства у 2016-2017рр купували у НАК «Нафтогаз України» газ для виробництва теплової енергії (в рамках ПСО, за цінами значно нижче ринку) та використовували його для генерації електроенергії, яка продавалася в оптовий ринок.

«Прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф НКРЕКП. Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок реалізації корупційної схеми», - зазначили в САП та НАБУ.

За даними слідства, вищевказані підприємства незаконно використали 151,8 млн куб м газу «Нафтогазу», та завдали збитків держкомпанії на 729,8 млн грн.

16:40 / 29 липня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події