На Закарпатті 27% непобутових споживачів ризикують залишитися без газу на зиму

Залишитися без газопостачання в опалювальний період та отримати штраф від АТ «Укртрансгаз» можуть 468 підприємств Закарпатської області.

Про це йдеться в повідомленні АТ «Закарпатгаз».

Саме стільки не встановили засоби дистанційної передачі даних (модеми) на вузли обліку газу. Це — 27,4% від загальної кількості непобутових споживачів області, які, відповідно до положень чинного законодавства, зобов’язані встановити такі пристрої.

Засоби дистанційної передачі мають бути на лічильниках підприємств з обсягами споживання більше ніж 10 тис куб м газу на рік, або на яких встановлено лічильники типорозміру G-10 та більше. Це обладнання надсилає дані про обсяги споживання до оператора ГРМ щоденно.

«Це необхідно для належної організації добового балансування на внутрішньому ринку природного газу. Мета запровадження балансування – зробити ринок газу України конкурентним та прозорим. Для самих споживачів це гарантує забезпечення необхідними обсягами газу для стабільного функціонування», — пояснила комерційний директор «Закарпатгазу» Юлія Соколова.

Поки промислові підприємства уникають виконання вимог законодавства щодо встановлення засобів дистанційної передачі даних, фахівці «Закарпатгаз» отримують дані про добове споживання у так званому «ручному режимі»: використовуючи телефон, електронну пошту, СМС-повідомлення та Viber.

«Такі методи роботи значно ускладнюють збір даних й збільшують кількість помилок та неточностей, що призводить до відхилень між оперативними та фактичними даними про обсяги споживання. Такі відхилення є підставою для застосування штрафів з боку Укртрансгазу, відшкодовувати які зобов’язані самі ж непобутові споживачі. Тому набагато легше встановити модеми, які автоматично передають необхідну інформацію», — додала Юлія Соколова.

На необхідності встановлення модемів на газових лічильниках неодноразово наголошувала і Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг.

Станом на 29 липня 2020 року, 1240 непобутових споживачів Закарпаття вимогу кодексу ГРМ виконали.

Ці споживачі для отримання рахунків та вирішення інших супутніх питань використовують онлайн-сервіси. Зокрема, «Особистий кабінет» та електронну пошту.

У «Закарпатгазі» звертають увагу: на тих об’єктах, де до початку опалювального сезону модеми не будуть встановлені, газопостачання не відновлять.

13:35 / 31 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події