На вимогу Укрінтеренерго з 23 травня буде частково відключено «Воду Донбасу» - ДТЕК

Оператор системи розподілу (ОСР) «ДТЕК ПЕМ Енерговугілля», виконуючи заявку постачальника «останньої надії» ДПЗД «Укрінтеренерго», частково відключить з 23 травня від енергозабезпечення КП «Вода Донбасу», яка здійснює водопостачання всієї Донецької області.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«15 травня «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» отримав нову заявку від постачальника «останньої надії» на відключення електропостачання КП «Вода Донбасу» вже 23 травня 2019р. Згідно Закону України« Про ринок електричної енергії» і Правил роздрібного ринку електричної енергії ОСР повинен виконати вимогу ДП «Укрінтеренерго» і припинити електропостачання споживачам, який не виконує свої зобов'язання по оплаті рахунків за електроенергію», - йдеться в повідомленні.

Крім цього, ОСР стурбований тим, що незважаючи на увагу перших осіб держави та керівництва Донецької області до проблеми «Води Донбасу» - рішення не знайдено.

«ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» нагадує, що 1 квітня 2019р вже були змушені виконати вимогу «Укрінтеренерго» і припинити електропостачання «Воді Донбасу». Разом з тим, в травні так і не знайшовши собі постачальника, «Вода Донбасу» отримала ліцензію на постачання електроенергії з 1 травня.

Це дало компанії право самостійно поставляти собі електроенергію безпосередньо від ДП «Енергоринок». Поставка припинилася через 6 днів, через порушення умов оплати (компанія не змогла сплатити електроенергію за подальші періоди) 7 травня ДП «Енергоринок» направило повідомлення про припинення поставки.

7 травня «Вода Донбасу» знову стала клієнтом «Укрінтеренерго», який надіслав повідомлення ОСР на відключення за борги. Сума заборгованості в повідомленні не уточнюється.

Також «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» закликає Кабінет Міністрів, НКРЕКП та інші органи влади вжити термінових заходів для погашення заборгованості і не допустити відключення «Води Донбасу»

Як повідомляв ExPro, Поставка «останньої надії» була визначена законом на період трьох місяців, починаючи з 1 січня 2019р. Тариф ПОН був на 25% вище ринкової вартості електроенергії. Споживачі ПОН мали до квітня знайти нового постачальника на ринкових умовах. Тим компаніям, які не змогли знайти постачальника, розподільчі компанії повинні зупинити електрозабезпечення адже споживання на бездоговірній основі згідно законодавства вважається крадіжкою електроенергії. На початку квітня вже були відключені ряд державних вугледобувних шахт та приватних компаній, які не знайшли нового постачальника.

За даними НКРЕКП, борг «Води Донбасу» перед «Укрінтеренерго» за три місяці поставки становив 180 млн грн.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

11:40 / 22 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події