МВФ погодив механізм фіксованих цін на газ для населення - Оржель

Міжнародний валютний фонд да європейські партнери погодили запроваджений українським урядом механізм фіксованих цін на газ для населення протягом перших чотирьох місяців 2020р, повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель під час брифінгу у понеділок.

Він нагадав, що за рішення уряду «Нафтогаз» встановить фіксовану на січень-квітень 2020р ціну для побутових споживачів у 6,961 грн/тис куб м з ПДВ, але без вартості транспортування та розподілу (тарифи на ці послуги наразі переглядає НКРЕКП, тож кінцева ціна газу залежатиме від остаточного рішення регулятора – прим. ExPro).

Оржель також підкреслив, що з початку 2020р скасовується механізм покладання спеціальних обов’язків з постачання газу населенню й ціна для цієї категорії споживачів стає ринковою.

Міністр зазначив, що щомісячна ціна для населення можу бути нижчою за пропонований рівень у разі підписання нового контракту на транзит російського газу, тож споживач має вирішити, чи пристати на пропозицію уряду, самостійно.

Однак, як підкреслив Оржель, є ймовірність непідписання договору на транзит, оскільки «дуже багато трейдерів та гравців ринку у світі зацікавлені зафіксувати зупинку транзиту, це означає більше заробітків на продажу газу».

Довідка ExPro

Відповідно до Положення про ПСО, з 1 січня 2020р НАК «Нафтогаз України» здійснюватиме продаж/постачання природного газу в рамках ПСО за цінами, що встановлюються продавцем (постачальником) і покупцем (споживачем), але не вище середньої арифметичної ціни газу, за якою компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови попередньої оплати до періоду поставки газу (ціна на грудень 2019р – 7 033,2 грн за тис куб м з ПДВ).

За інформацією НАК «Нафтогаз України», поданою до Мінекоенерго, у разі відсутності транзиту російського газу з 1 січня 2020 року ціни на природний газ в Україні можуть підскочити до 10 751 грн за тис куб м без ПДВ та тарифів на транспортування та розподіл.

Ринкова ціна на газ в Україні для непобутових споживачів на сьогодні складає 5200-5400 грн/тис куб м з ПДВ (на умовах передоплати).

Ціна для населення на жовтень, встановлена «Нафтогазом», - 4 272,76 грн/тис куб м (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат).

13:47 / 2 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події