Імпортери нещодавно відновили і нарощують поставки електроенергії з Білорусі

Компанії-імпортери після кількаденної паузи, починаючи з 7 грудня, відновили імпорт електроенергії з Білорусі в Об’єднану енергосистему України та за період 7-10 грудня збільшили щодобові поставки на 53% - з 3,4 млн кВт-год до 5,25 млн кВт-год.

За даними джерел на ринку, імпорт з Росії в ОЕС зупинився 5 грудня, а з Білорусі – 2 грудня. Призупинення поставок пов’язане з низькими цінами на внутрішньому ринку, наприклад, на ринку «на добу наперед» та системними обмеженнями з боку НЕК «Укренерго».

Поставки з Росії, станом на 10 грудня, ще не відновилися, в той же час імпорт з Білорусі розпочався 7 грудня. Обсяг імпорту з Білорусі 7 та 8 грудня становив 3,4 млн кВт-год на добу, а 9 та 10 грудня – 5,25 млн кВт-год.

Як повідомляв ExPro, на початку грудня середньозважена ціна на ринку «на добу наперед» досягла мінімального значення з початку роботи нового ринку (з1 липня 2019р). В результаті торгів на 8 грудня вона знизилася до 758 грн/МВт-год. Таке падіння цін виникло на фоні значного профіциту пропозиції над попитом.

4 грудня парламент вніс зміни до закону «Про ринок електроенергії», якими був заборонений імпорт електроенергії за двосторонніми договорами з РФ, але була залишена можливість імпорту для збуту електроенергії на ринку «на добу наперед». Таким чином, можливість імпорту е/е з РФ була залишена. Цим законом не обмежувався напрям Білорусі, на сьогодні він відкритий як для укладання двосторонніх договорів, так і для продажу на РДН.

12:09 / 10 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події