Імпорт газу з ЄС у першому півріччі 2020р зріс на 27% - до 7,08 млрд куб м

Україна за першу половину поточного року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року наростила обсяги імпорту газу на 27% – до 7,078 млрд куб м, що є найвищим показником за останні 5 років. Про це стало відомо з оперативних даних ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

Основну частину газу було імпортовано зі Словаччини – 3,9 млрд куб м (55% від загального імпорту), що на 17% більше, ніж минулого року. Поставки з Угорщини у січні-червні 2020р зросли на 41% – до 2,2 млрд куб м (або 30% від загального імпорту).

З початку травня після запуску ВТЗ «Берег» поставки з Угорщини здійснюються виключно за механізмом віртуального реверсу. За два місяці було імпортовано 1,25 млрд куб м.

Поставки з Польщі також зросли завдяки запуску з початку року віртуального реверсу на кордоні. У січні-травні з Польщі було імпортовано 997 млн куб м газу, що на 42% більше, ніж минулого року. Із загального обсягу поставок з Польщі більшу частину було поставлено за механізмом віртуального реверсу – 549 млн куб м. Решта – 448 млн куб м – фізичні прокачки.

З початку року 3,7 млрд куб м імпортованих обсягів були направлені в підземні газосховища для зберігання на «митному складі». 49% або 1,8 млрд куб м з них надійшли в режимі shorthaul.

У червні Україна імпортувала близько 1,8 млрд куб м природного газу з Європи, що на 37% більше, ніж у травні та на 10% більше, ніж у червні минулого року.

Структура імпорту у червні: більша частина газу надійшла зі Словаччини – 59% (близько 1,08 млрд куб м), 33,5% (611 млн куб м) – з Угорщини та 7,5% (137 млн куб м) з Польщі (прямого імпорту та віртуального реверсу).

Як повідомляло ExPro, імпорт газу зі Словаччини з початку червня зріс удвічі. Більша частина газу, що імпортується, за словами директора ОГТСУ Сергія Макогона, закачується в ПСГ для зберігання на «митному складі». Іноземні трейдери також підтверджують інформацію про активне закачування газу в українські ПСГ.

Разом з тим, минулого тижня між українським та словацьким операторами ГТС виник конфлікт у зв’язку з запланованим ремонтом точки з’єднання «Будінце». Внаслідок ремонту імпорт газу зі Словаччини може припинитися.

Обсяги віртуального реверсу з Польщі у червні різко знизилися – до 8 млн куб м, що у 15 разів менше, ніж у травні (118 млн куб м). Разом з тим, з 1 липня точки з’єднання «Германовичі» та «Дроздовичі» на польському кордоні було об’єднано, внаслідок чого у перший день місяця за механізмом віртуального реверсу було імпортовано близько 5,4 млн куб м.

 

10:18 / 2 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події