Імпорт е/е в ОЕС України необхідно дозволити після проходження кризи – Тарасюк

Імпортні поставки електроенергії з Білорусі та Росії в ОЕС України мають бути дозволені після проходження кризи, яка була викликана падінням споживання, адже імпорт – це елемент конкуренції на концентрованому внутрішньому ринку. Про це в інтерв’ю для видання «Бізнес.Цензор», яке було опубліковане 22 травня, заявив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

«Після подолання кризи я вважаю за необхідне дозволити імпорт для забезпечення конкуренції. Особливо це важливо для нашого висококонцентрованого ринку генерації», - сказав він.

За словами Тарасюка, комісія розглядає імпорт як елемент конкурентного середовища.

«Захід щодо його обмеження був викликаний виключно кризою в зв'язку з пандемією COVID-19. Вона унікальна. Сподіваємося, що за наше життя вона не повториться», - сказав він.

Також голова комісії зазначив, що повністю заборонити імпорт електроенергії в ОЕС України може тільки парламент шляхом внесення змін в закон «Про ринок електроенергії».

«Ми, як регулятор, в завдання якого входить підтримка конкуренції, не можемо бути проти імпорту як такого», - додав Тарасюк.

Як повідомляло агентство ExPro, 8 квітня комісія прийняла ряд заходів для стабілізації ситуації на ринку електроенергії на період карантину та місяця після нього. Зокрема, регулятор скасував результати річного аукціону на продаж міждержавного перетину та обмежив до нуля пропускну спроможність, яка може бути виставлена на добові та місячні аукціони.

За даними «Укренерго», у квітні імпорт з Білорусі склав 2,7 млн кВт-год, а з Росії – нуль.

11:23 / 22 травня 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події