Можуть бути складнощі, але в нас є альтернатива – гендиректор ДТЕК про заборону експорту з РФ

Енергохолдинг ДТЕК вважає обмеження експорту енергетичного вугілля з території Російської Федерації в Україну такою, яка буде викликати складнощі для ведення бізнесу, проте на сьогодні компанія створила достатньо альтернативних шляхів постачання вугілля та наростила власний видобуток. Як повідомляє кореспондент ExPro, так прокоментував позицію РФ щодо експорту вуглеводнів та вугілля в Україну генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

«Напевно будуть складнощі, якщо є обмеження, але якщо говорити про енергетику і генерацію електроенергії ми зробили максимум можливого для переведення наших блоків з антрацитового вугілля на вугілля марки «Г». Знову ж таки наш базовий актив знаходиться тут (в Україні - ред.), на «Павлоградвугілля» ми збільшили обсяг видобутку до більш ніж 1,5 млн тонн, що б забезпечити власним ресурсом генерацію. Тому, якщо говорити про електроенергетику, я вважаю, що у нас є альтернативи з постачання вугілля, як власного ресурсу, так і антрациту», - сказав він.

Тімченко додав, що залишається складність із забезпеченням поставок вугілля для потреб Луганської ТЕС, адже залізничні шляхи підходять до станції лише з території РФ. Для вирішення цього питання ДТЕК вже не перший рік веде переговори з «Укрзалізницею» (з метою будівництва залізничного сполучення з боку контрольованої території). «Ми визначили це як питання енергобезпеки регіону», - додав глава ДТЕК.

Коментуючи обсяг поставок вугілля з РФ, Тімченко зазначив: «У Росії у нас є дві шахти, які постачають вугільною продукцією повністю на Луганську і Криворізьку станції, обсяг поставок в 2018 році склав близько 1,2 млн тонн».

Як повідомляв ExPro, 18 квітня керівництво РФ заявило про те, що з 1 червня 2019р для поставок в Україну енергоносіїв Росія вводить спеціальний режим, який передбачає отримання спеціального дозволу. В список таких товарів потрапили вугілля (коксівне та енергетичне), нафта і нафтопродукти.

16:17 / 19 квітня, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події