Можуть бути складнощі, але в нас є альтернатива – гендиректор ДТЕК про заборону експорту з РФ

Енергохолдинг ДТЕК вважає обмеження експорту енергетичного вугілля з території Російської Федерації в Україну такою, яка буде викликати складнощі для ведення бізнесу, проте на сьогодні компанія створила достатньо альтернативних шляхів постачання вугілля та наростила власний видобуток. Як повідомляє кореспондент ExPro, так прокоментував позицію РФ щодо експорту вуглеводнів та вугілля в Україну генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

«Напевно будуть складнощі, якщо є обмеження, але якщо говорити про енергетику і генерацію електроенергії ми зробили максимум можливого для переведення наших блоків з антрацитового вугілля на вугілля марки «Г». Знову ж таки наш базовий актив знаходиться тут (в Україні - ред.), на «Павлоградвугілля» ми збільшили обсяг видобутку до більш ніж 1,5 млн тонн, що б забезпечити власним ресурсом генерацію. Тому, якщо говорити про електроенергетику, я вважаю, що у нас є альтернативи з постачання вугілля, як власного ресурсу, так і антрациту», - сказав він.

Тімченко додав, що залишається складність із забезпеченням поставок вугілля для потреб Луганської ТЕС, адже залізничні шляхи підходять до станції лише з території РФ. Для вирішення цього питання ДТЕК вже не перший рік веде переговори з «Укрзалізницею» (з метою будівництва залізничного сполучення з боку контрольованої території). «Ми визначили це як питання енергобезпеки регіону», - додав глава ДТЕК.

Коментуючи обсяг поставок вугілля з РФ, Тімченко зазначив: «У Росії у нас є дві шахти, які постачають вугільною продукцією повністю на Луганську і Криворізьку станції, обсяг поставок в 2018 році склав близько 1,2 млн тонн».

Як повідомляв ExPro, 18 квітня керівництво РФ заявило про те, що з 1 червня 2019р для поставок в Україну енергоносіїв Росія вводить спеціальний режим, який передбачає отримання спеціального дозволу. В список таких товарів потрапили вугілля (коксівне та енергетичне), нафта і нафтопродукти.

16:17 / 19 квітня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події