Можливо IPO окремо «Укргазвидобування» краще ніж всього НАКу - Вітренко

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, перебуваючи у відрядженні, 10 червня взяв участь в U.S. - Ukraine Business Council, повідомляє пресслужба.

Там він підняв тему щодо проведення первинної публічної пропозиції (IPO) акцій НАК «Нафтогаз України», як материнської компанії всієї групи Нафтогазу. Та відзначив, що ця ідея має ряд недоліків і слід розглянути альтернативи.

«Не впевнений, що IPO конгломерату (НАК) – найкраща ідея. Різні активи компанії можуть мати різну швидкість підготовки до залучення інвестора. У будь-якому разі, ухвалення рішення про готовність до IPO всієї компанії - це рішення виключно уряду», - сказав очільник НАКу.

За словами Вітренка, можливо, IPO окремо «Укргазвидобування» буде кращим варіантом, зрозумілішим для інвестора, тоді як продаж усього Нафтогазу буде пов'язаний з дисконтом. До того ж голова правління висловив думку, що, окрім IPO, варто розглядати й опцію залучення стратегічного інвестора.

Крім того на заході, Вітренко прокоментував укладений раніше контракт з компанією Фірташа «ЙЕ Енергія», і про його недоліки та пошук альтернативного рішення.

«Ми дивимося на контракт. Певна річ, яка мені не подобається, що компанії Фірташа купують нижче спотової ціни і можуть продати цей газ промисловим споживачам», - сказав очільник НАКу.

За його словами, контракт ще залишається в силі, але щодо нього були поставлені питання різними органами, зокрема Антимонопольним комітетом України, і створені ним можливості суперечать задекларованій боротьбі з олігархами.

Також наразі Нафтогазом розглядається модель створення субхолдингу з теплопостачання, та вивчаються можливості для залучення інвестицій в цей сектор.

«Ми будемо шукати або ми будемо розширювати нашу теплову сторону бізнесу, можливо, розвиваючи в окремий субхолдинг. Має бути зроблено у підвищенні енергоефективності районного опалення, починаючи з індивідуальних теплопунктів і завершуючи перемиканням на біометан», - сказав очільник НАКу.

За словами Вітренко, цей напрям включатиме в себе три складові: виробництво біометану (BMS production), енергоефективність і теплопостачання (ТКЕ і ТЕЦ).

11:13 / 11 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події