Міненерго закликає Раду прийняти закон про регулювання ВДЕ згідно положень Меморандуму

Міністерство енергетики закликає депутатів Верховної Ради прийняти закон №3658 «Про удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел» у редакції, яка відповідає положенням раніше укладеного між Кабміном та інвесторами Меморандуму, оскільки саме такий підхід дозволить збалансувати фінансову ситуацію на ринку електроенергії.

Про це 15 липня повідомив прес-центр міністерства з посиланням на слова т. в. о. міністра Ольги Буславець.

«Міненерго закликає народних депутатів України терміново розглянути та прийняти проєкт Закону № 3658 з урахуванням вимог Меморандуму та усіх запропонованих Міністерством пропозицій щодо удосконалення аукціонної моделі підтримки… положення урядового законопроєкту № 3658… реалізують компромісні домовленості з інвесторами в галузь ВДЕ відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, що був укладений Урядом в результаті тривалих та складних переговорів», - йдеться у повідомленні.

В міністерстві наголосили, що прийняття законопроєкту у запропонованій Міненерго редакції дозволить знизити «зелені» тарифи та зменшити обсяг виплат на близько 6,4 млрд грн щороку, посилити відповідальність за створені небаланси, удосконалити аукціонну модель підтримки, зробивши її більш гнучкою, адаптивною та ефективною.

Крім того, законопроект не передбачає подовження строку дії «зеленого» тарифу на додаткової відповідальності з боку держави. Разом з тим, в прес-центрі, зазначили, що до законопроекту вже запропоновані сотні правок, які розбалансовують документ.

«Кількість поданих народними депутатами правок до законопроєкту 3658 – вимірюється сотнями. Більшість з них розбалансовують документ і нівелюють досягнуті домовленості та професійні напрацювання міністерства. Це стосується як ініціатив щодо додаткового зниження «зелених» тарифів понад визначені в Меморандумі показники, так і пропозицій меншого урізання тарифу чи подовження терміну його дії ще на 2 роки. Така пролонгація «зеленого» тарифу збільшує загальну переплату споживачів приблизно на 1 млрд євро за кожен додатковий рік», - прокоментувала Буславцеь.

Очільник міністерства наголосила на необхідності прийняти закон до кінця липня, адже планувалося, що його норми почнуть діяти з 1 серпня. Також НЕК «Укренерго» буде залучати кредитний ресурс ЄБРР для покриття фінансового дефіциту і фінансування ВДЕ згідно умов, які прописані в Меморандумі.

«Сьогодні наша співпраця з ЄБРР та іншими міжнародними фінансовими інституціями передбачає вигідні умови надання кредитів – під 1-2%, з можливістю відтермінування оплати на рік. Це близько 9 млрд грн, якими можна збалансувати дефіцит коштів на ринку, не підвищуючи тарифів. Якщо закон не буде прийнято, про ці кредити ми можемо взагалі забути. У такому разі тариф на передачу зростатиме, а це негативно відобразиться на вартості електричної енергії для промисловості, сфери ЖКГ, а отже – на вартості товарів та послуг для населення», – пояснила Буславцеь.

За оцінками міністерства, якщо вчасно не прийняти закон, то тариф на передачу треба буде піднімати більше ніж в 2 рази.

Як повідомляло агентство ExPro, 11 липня НКРЕКП встановила тариф на передачу НЕК «Укренерго» у розмірі 240,2 грн/МВт-год з 1 серпня 2020р. Спочатку підвищення планувалося до 328 грн/МВт-год, його вдалося уникнути завдяки тому, що «Укренерго» розширить залучення кредитів від ЄБРР, розмір кредитування узгоджується із тими заходами, які пропонує Меморандум.

13:02 / 15 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події