Міненерго визначило Ukraine Power Bridge Company переможцем конкурсу в проекті «Енергоміст «Україна-ЄС»

Міністерство енергетики та вугільної промисловості визначило ірландську компанію Ukraine Power Bridge Company Limited, яка представляє інтереси консорціуму польської Polenergia, американської Westinghouse та французької EdF, переможцем конкурсу по виробу приватного партнера для ДП «НАЕК «Енергоатом» в рамках проекту «Енергоміст «Україна-ЄС».

Про це йдеться в протоколі засідання Конкурсної комісії від 9 липня 2019р, який опублікований на сайті відомства.

«Визначити переможцем конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС» компанію «Юкрейн Пауер Брідж Компані Лімітед», - зазначається в документі.

В документі також прописані наступні умови конкурсної пропозиції Ukraine Power Bridge Company Limited:

  • Очікувані інвестиції в розбудову міждержавних ЛЕП мають становити €47,7 млн, в підвищення ефективності блоків АЕС - €108,6 млн, в підвищення потужності блоків Запорізької та Южно-Української АЕС - €87,2 млн;
  • Термін повернення інвестицій оцінюється в 10 років;
  • Маржа операційного прибутку з реалізації електроенергії, виробленої другим блоком ХАЕС, становитиме 3,5%;
  • Винагорода Ukraine Power Bridge Company Limited за внесення інвестицій в проект визначена на рівні 14,69% від суми непогашених інвестицій.

Також Міненерговугілля опублікувало наказ №340 від 9 липня 2019р, за підписом міністра Ігоря Насалика, яким була визначена дата початку переговорів з Ukraine Power Bridge Company Limited – 2 вересня.

Як повідомляв ExPro, 10 липня Міненерговугілля прийняло до розгляду заявку компанії Ukraine Power Bridge Company Limited для участі у конкурсі з вибору приватного партнера для «Енергоатому» у проекті «Енергетичний міст «Україна-ЄС».

Даний проект 14 та 15 серпня 2019р був розкритикований головою НЕК «Укренерго» Всеволодом Ковальчуком та представником президента в Кабміні Андрієм Герусом. Зокрема, в «Укренерго» вважають, що проект енергомоста не відповідає інтересам України в частині синхронізації енергосистеми України в об’єднання операторів енергосистем країн континентальної Європи. Герус наголосив на тому, що проект призведе до вилучення одного блоку ХАЕС з енергосистеми та відповідної втрати частини порівняно недорогої атомної генерації.

У відповідь в «Енергоатом» наголосили на тому, що даний проект не лише відповідає інтересам української держави, але і ЄС, та у повній мірі корелюється з намірами України синхронізувати свою об’єднану енергосистему з європейською.

Довідка ExPro, проект «Енергоміст «Україна-ЄС» передбачає відключення від енергосистеми України енергоблоку №2 Хмельницької АЕС потужністю 1000 МВт та переорієнтування його роботи на експорт електроенергії у Польщу (підстанція «Жешув») та Угорщину (підстанція «Альбертірша»). Вилучену з енергосистеми потужність планується компенсувати за рахунок збільшення на 5-10% потужності на інших атомних енергоблоках України за рахунок впровадження технологій рядку компаній, включаючи американську інжинірингову компанію Westinghouse.

Проект «Енергоміст: Україна-ЄС» передбачає розширення пропускної спроможності острова «Бурштинської ТЕС» (включення до нього енергоблоку №2 ХАЕС, підстанції 750/330 кВ «Західноукраїнська» та міждержавної лінії 750 кВ «ХАЕС – підстанція «Жешув» (Польща). Загальна вартість реалізації проекту становить €243,5 млн. Для участі в проекті польська компанія Polenergia International S.àr.l. разом з Westinghouse Electric Sweden AB та EDF Trading Limited (Великобританія) утворили консорціум.

16:03 / 15 серпня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події