Міненерго розробило Концепцію впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035р - Власенко

Міністерство енергетики розробило проєкти концепції, а також середньострокового Плану заходів із комплексного впровадження «розумних мереж», які найближчим часом будуть подані на розгляд та затвердження Урядом.

Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко під час круглого столу «ОСР на шляху енергетичного переходу України: нові виклики, регуляторні зміни та інвестиційні можливості».

«Міненерго за підтримки Світового банку вже завершило розробку проекту Концепції комплексного впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року та середньострокового Плану заходів. Найближчим часом вони будуть подані на розгляд та затвердження Урядом», - зазначив Власенко.

Замміністра також звернув увагу на нещодавню зміну моделі ПСО з товарної на фінансову.

«В новій моделі не передбачається субсидіювання ціни на електроенергію для населення за рахунок коштів ОСР, а відповідні спеціальні обов’язки покладаються лише на державних виробників електроенергії. При цьому, в рамках ПСО передбачена купівля електричної енергії для компенсації частини технологічних втрат ОСР за ціною, яка наразі є суттєво нижчою ніж ринкова. Відповідне рішення, сподіваємось, дозволить ОСР підтримувати заплановані обсяги інвестицій в розвиток мережевої інфраструктури задля зменшення втрат електричної енергії у мережах та показника SAIDI», - зазначив Власенко.

З точки зору Міненерго, в рамках інвестиційних програм ОСР левова частка інвестицій має бути спрямована в оновлення існуючих активів та будівництво нових електромереж з сучасними системи автоматизації та з використанням технологій «розумних» мереж.

«На сьогодні ключовим завданням в енергетичній галузі є підготовка до синхронізації з європейською енергосистемою ENTSO-E. Відповідно, стійкість об’єднання мереж Україна та Європи стане передумовою успішності майбутнього об’єднання енергетичних ринків», - резюмував перший заступник міністра.

17:13 / 17 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події