Міненерго розглядає співпрацю із Witkowitz у виробництві малих модульних реакторів

Міністерство енергетики розглядає можливість співпраці із чеською компанією Witkowitz у виробництві малих модульних атомних реакторів.

Про це 23 лютого повідомив прес-центр відомства, за результатами зустрічі керівництва міністерства із представниками чеської групи компаній Witkowitz.

«Безумовно, ця тема дуже цікава для нас, і вона точно перебуває на порядку денному. Ми на порозі викликів, які стоять перед нами через необхідність декарбонізації економіки. Активно розвивається зелена енергетика. Тому нам необхідно забезпечити систему балансуючими потужностями. Водночас це має бути комплексне рішення: ми повинні визначити місце такої генерації у загальному розвитку енергетичної системи України, і це має бути відображене у енергетичній стратегії до 2050 року», - зазначив заступник Міністра енергетики Юрій Бойко.

Бойко також додав, що необхідно повністю розуміти економіку будівництва малих модульних реакторів і вже після цього приймати остаточне рішення.

Як повідомляється, на зустрічі йшлося про можливе розміщення та сертифікацію прототипу SMR на території України. Сторони домовились обмінятися детальною інформацією і за результатами створити робочу групу для подальшого опрацювання питання щодо встановлення в Україні малих модульних реакторів.

Witkowitz - одне з найбільших машинобудівних підприємств у Східній Європі. Займається куванням великогабаритних конструкцій зі спеціальних сплавів, виробляє складні редуктори, резервуарів. Крім того, виробляє металоконструкції для мостів, суднових двигунів, промислових установок, гідроенергетичних, вітрових та атомних електростанцій.

12:32 / 24 лютого 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події