Міненерго ініціює зміни в правила аукціонів УЕБ на фоні останніх торгів «Енергоатома»

Міністерство енергетики на фоні торгів НАЕК «Енергоатом», які відбулися 11 вересня, ініціює 15 вересня проведення засідання Аукціонного комітету, який визначає умови проведення торгів електроенергією на майданчику «Української енергетичної біржі», з метою внесення змін до правил проведення торгів для «усунення можливості абсурдних дій учасників».

Про це 14 вересня в мережі Facebook повідомив заступник міністра енергетики Юрій Бойко.

«На завтра (15 вересня – ред.) збираємо аукціонний комітет і будемо шукати можливість шляхом внесення змін до регламенту усувати можливість абсурдних дій учасників», - написав він у коментарях до публікації народного депутата, голови парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, який розкритикував торгову стратегію «Енергоатома».

Як повідомляло агентство ExPro, 11 вересня «Енергоатом» провів аукціон на майданчику «Української енергетичної біржі», під час якого весь виставлений обсяг (1,465 млн МВт-год базового навантаження з поставкою протягом жовтня-листопада 2020р) був проданий лише одній компанії («Юнайтед енерджі») за ціною 1120 грн/МВт-год, що на 25,3% нижче стартового значення.

Ряд трейдерів розкритикували ці торги, зазначивши, що невеликі компанії не мають доступу до цих аукціонів через великий розмір лотів (1000 МВт-год кожен), а відповідно значних сум, які треба внести на початку торгів. У відповідь на це, прес-центр «Енергоатому» опублікував заяву, в якій зазначив, що продаж малими лотами буде призводити до виникнення небалансів та можливості перепродажу обсягів на ринку «на добу наперед».

16:09 / 14 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події