Міненерго готує законопроект про надання права виробникам з ВДЕ продавати електроенергію у вільний ринок

Міністерство енергетики попередньо підготувало порівняльну таблицю до законопроекту про надання права виробникам з альтернативних джерел виходити з балансуючої групи «Гарантованого покупця» та продавати власну електроенергію на ринку, з компенсацією різниці між зеленим тарифом та ціною продажу (не нижче ціни від ринку «на добу наперед»).

Про це 13 серпня повідомив Олександр Мартинюк, керівник Директорату енергетичних ринків Міненерго під час конференції «Перший рік: як працює ринок електроенергіх в Україні» організованою Energy Club.

«Міністерство вже підготувало попердню порівняльну таблицю відповідного законопроекту. Наразі спільно з НКРЕКП, НЕК «Укренерго» та ДП «Гарантований покупець» відбувається опрацювання положень даного законопроекту та підготовка узгодженної редакції», - зазначив Мартинюк.

Він також додав, що Міненерго наразі веде перемовини з міжнародними фінансовими установами та держбанками про залучення близько 9 млрд грн (на пільгових умовах) для погашення заборгованості «Гарпока» перед виробниками з ВДЕ.

Зокрема перемовини ведуться з такими фінустановими щодо залучення кредитних коштів: ЕБРР – 129 млн євро, ЕІБ – 79 млн євро, Світовий банк – 100 млн євро, Державні банки – до 10 млрд грн.

Мартинюк також зауважив, що приріст дефіциту коштів «Гарантованого покупця» до кінця 2020р становитиме ще 7,5 млрд грн (з ПДВ), крім вже існуючої заборгованості яка утворилась до 1 серпня 2020р (близько 20 млрд грн –ред.)

14:07 / 13 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події