Міненерго доручило держгенерації надати пропозиції для удосконалення продажу е/е на аукціонах

Міністерство енергетики доручило державній генерації та аукціонному комітету надати у триденний строк (до 19 вересня) пропозиції, щодо удосконалення механізмів продажу електричної енергії за двосторонніми договорами на електронних аукціонах, через торги ДП НАЕК «Енергоатом» у 1000 МВт одним пакетом.

Про це 15 вересня повідомила прес-служба Міністерства, після проведеного позапланового засідання аукціонного комітету.

«За результатами засідання компанії державної генерації та члени аукціонного комітету у триденний термін мають надати пропозиції щодо удосконалення механізмів продажу електричної енергії за двосторонніми договорами на електронних аукціонах. Пропозиції розглянуть на наступному засіданні комітету», - йдеться у повідомленні.

Як зауважили в профільному міністерстві, причиною для скликання комітету стали п’ятничні торги , де «Енергоатомом» через об’єднання лотів у пакет 1000 МВт були створені умови, що стали підставою для можливого обмеження конкуренції для компаній-покупців.

Разом з тим, в Міненерго нагадали, що правила на ринку двосторонніх договорів покликані для того, щоб створювати рівні конкурентні умови для учасників, а держкомпанії, що виставляють електроенергію на аукціони, мають бути зацікавлені у забезпеченні прибуткової діяльності.

Як повідомляло агенство ExPro, 11 вересня «Енергоатом» провів аукціон на майданчику «Української енергетичної біржі», під час якого весь виставлений обсяг (1,465 млн МВт-год базового навантаження з поставкою протягом жовтня-листопада 2020р) був проданий лише одній компанії («Юнайтед енерджі») за ціною 1120 грн/МВт-год, що на 25,3% нижче стартового значення.

Ряд трейдерів розкритикували ці торги, зазначивши, що невеликі компанії не мають доступу до цих аукціонів через великий розмір лотів (1000 МВт-год кожен), а відповідно значних сум, які треба внести на початку торгів. У відповідь на це, прес-центр «Енергоатому» опублікував заяву, в якій зазначив, що продаж малими лотами буде призводити до виникнення небалансів та можливості перепродажу обсягів на ринку «на добу наперед».

16:34 / 16 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події