Міненерго дискутує над варіантами проведення «зелених» аукціонів у 2021р

Міністерство енергетики дискутує над двома варіантами проведення «зелених» аукціонів у поточному році, а також працює над порядком проведення цих аукціонів.

Про це 11 червня, в ексклюзивному коментарів агентству ExPro, повідомив Олександр Мартинюк, в.о. генерального директора Директорату електроенергетичного комплексу та розвитку ринку електричної енергії Міненерго», у ході IІ Конференції з енергетичного права від АПУ.

«Це одне з питань яке дискутується, зараз ми працюємо над порядком проведення аукціонів, ця процедура, на жаль, займе ще якийсь, адже ще є ряд зауважень до законодавчої бази. Після затвердження порядку, ми матимемо можливість подати графік проведення цих аукціонів.

Проробляється дві опції. Опція перша – на кінець року оголосити невеликий пілотний аукціон, для того щоб випробувати цю модель, перевірити торгову систему, і одночасно затвердити графік проведення аукціонів на 2022 рік, де будуть детально розписані квоти і терміни проведення. План Б, передбачає проведення пілотного аукціону вже до 2022 р, як це зазначено у графіку Міністерства, це може відбутись якщо не буде проблем з торговою системою», - повідомив Мартинюк.

Довідка ExPro, «зелені» аукціони – механізм визначення проєктів відновлюваної генерації, які отримають державну підтримку у виробництві електроенергії, в рамках розподілених та затверджених квот для кожного виду генерації. Відбуваються за принципом зниження стартової ціни, якою є ставка «зеленого» тарифу. Перемагає девелопер, який запропонує найнижчу ціну на виробництво е/е з ВДЕ. Переможець отримує можливість збудувати нові потужності та продавати електроенергію за визначеною на аукціоні ціною протягом 20 років з моменту введення станції в експлуатацію.

Графік проведення аукціонів на 2021р, відповідно до презентації Міністерства енергетики (від грудня 2020р)

17:51 / 11 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події