Мінекоенерго разом з урядом має сконцентруватися на прискоренні запуску «зелених» аукціонів – Ковальчук

Керівник НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук заявив, що Міністерство енергетики та захисту довкілля разом з Кабінетом Міністрів має сконцентруватися на прискоренні запуску «зелених» аукціонів.

Про це він сказав журналістам під час Energy Discussion Platform, яка пройшла 12 грудня.

«Коли я говорю з точки зору потреб енергосистеми і безпеки, операційної безпеки системи, то жоден інвестор не може залишитися задоволеним моєю відповіддю. Тому що критично можливий ліміт який витримувала б енергосистема України без додаткових інвестицій в балансування він вже вичерпаний. Жоден новий МВт несе певну загрозу операційній безпеці. Тому ми вважаємо, що міністерство енергетики разом з урядом мало б сконцентруватися на прискоренні аукціонів», - заявив Ковальчук.

За його словами, виходячи з реальних рухів розробки документів, він не вірить в те, що аукціони розпочнуться в квітні-травні, як про це заявило Мінекоенерго.

«Будь-яке продовження prePPA, будь-яке введення нових потужностей сонця і вітру без створення додаткових можливостей балансування, без пошуку більш оптимальної моделі компенсації «зеленим», воно буде шкодити енергосистемі і буде призводити до зростання ціни електричної енергії. Але це питання профільного міністерства, не «Укренерго», - додав Ковальчук.

Як повідомляв ExPro, Мінекоенерго планує у квітні 2020р провести перший аукціон, на якому буде продаватися можливість з будівництва об’єкта відновлювальної енергетики на конкурентних засадах, що дозволить визначити ринкову вартість «зеленої» електроенергії.

14:01 / 13 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події